נס פח השמן

האם נכון לשים שמן לשיער אך ורק על הקצוות המפוצלים? ומה לגבי שמן על שיער שעבר החלקה? מומחי השיער של נטורל פורמולה מנפצים שבעה מיתוסים בנושא

17/10/2012
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

שמן טבעי לטיפול והזנה לשיער יכול להעניק לו לחות, ברק וגמישות כך ששיערך יראה בריא יותר ויהיה רך למגע. כל זאת בהנחה, כמובן, שתשתמשי בו נכון. עומר אסף, מומחה השיער הראשי של נטורל פורמולה ורועי הוביט-אפרת ממספרת יוסף יפרח מפריכים שבעה מיתוסים בנושא ומסבירים על כל הדרכים להפיק את המירב משמן לשיער. בסוף הכתבה תמצאו גם סרטון הדרכה פשוט ושימושי. ועכשיו, למיתוסים:

1. שמן לשיער שמים אך ורק על קצוות מפוצלים.
לא נכון. "אפשר לשים אותו על כל השיער,  רק לא לשים על השורשים", אומר עומר אסף, "ואם את סובלת מעור שמן בפנים אז עדיף גם לא במסגרת של הפנים". רועי הוביט אפרת מוסיף שכדאי להתמקד בקצוות המפוצלים "כי השמן 'סוגר' את הפיצול בקצות השיער, מאחד את השיער ומעניק מראה בריא לשיער 'שרוף'".

2. שמן לשיער לא מתאים למי שעברה החלקה.
לא נכון. "שיער מתולתל, יבש ופגום הוא השיער האידיאלי לשמן, אבל גם שיער שעבר החלקה זקוק לטיפוח וחיזוק הלחות, כך שכדאי בהחלט לנסות", אומר עומר אסף, "לפעמים זה עושה פלאים". רועי הוביט אפרת מוסיף ששמני ארגן ומקדמיה טובים במיוחד למטרה זו. "הארגן, שהוא החומר הפעיל בשמן, גורם לשיער דהוי להבריק, מחזק את השערה, מצפה אותה ונותן אפקט של החייאה לשיער. גם אגוז המקדמיה מזין שיער שעבר תהליכים כימיים ומחזיר לו את המגע הרך, הברק והגמישות. בקיצור, את תיראי כאילו הרגע יצאת מפן במספרה".

3. שמן לשיער אינו מתאים לשימוש יומיומי.
לא נכון. ניתן להשתמש בשמן לשיער ככל שהשיער דורש ולפי המראה הרצוי. באופן כללי, כמות קטנה של שתיים-שלוש טיפות תעשה את העבודה.

4. שמן לשיער שמים אך ורק על שיער רטוב.
לא נכון. "כדאי שהשיער יהיה לח, אבל זה לא הכרחי", אומר הוביט-אפרת, "אפשר לשים שמן על שיער בכל מצב".

5. שמן לשיער מקנה מראה שמנוני.
לא נכון. השמנים של נטורל פורמולה מכילים תמציות שמן טבעיות הנספגות בקלות בשיער ומשיבות לו את הברק והחיוניות. "שיער שזקוק לשמן, כגון שיער יבש או מתולתל, 'שותה' את המוצר בשניות כך שהמראה מלא ברק אך לא שמנוני", אומר אסף. "כמובן שהמינון חשוב, וכמות קטנה מספקת".

6. כדאי להשאיר את השמן על השיער בלילה כדי שהשיער יתרכך.
לא נכון. "בשום אופן לא. זאת פעולה שמייבשת את השיער ופוגעת בסיב השיער", אומר הוביט-אפרת.

7. את השמן לשיער חייבים לשים רק אחרי חפיפה.
לא נכון. "התוצאה המיטבית מתקבלת אמנם כשהשיער חפוף והקרקפת נקייה, אבל זה ממש לא חובה", מרגיע הוביט-אפרת.

צפו בסרטון קצרצר בו עומר אסף מסביר מהו שמן טבעי לשיער וכיצד עובדים איתו:


לטיפים,ייעוץ אישי והדגמות שיער בקרו בעמוד הפייסבוק של נטורל פורמולה

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה