על העיוורון

מפגש בחושך זה אולי מסקרן ומסתורי, אבל הזרקור ש"דייט בחשיכה" מציבה מול הבנאליות של עולם הסינגלים, היה מספיק כדי לסנוור את נונה ד.

14/10/2012
נונה ד. קבלו עדכונים מנונה
  • RSS
» טעם של אתיופי? צילום מסך, ערוץ 2

בואו נחתוך לסוף: האם מישהו מאיתנו מאמין באמת שבסוף העונה של התוכנית החדשה "דייט בחשיכה" נראה זוג מאוהב עד מעל לאוזניו כשהיא נמוכה ו/או שמנה ו/או מכוערת – והוא אדוניס הורס ובעל אישיות כובשת שרואה בה יפהפיית חייו אחרי שהתאהב בה בחושך? הרשו לענות בשמכם – לא.

אז עד כמה נואש צריך להיות כדי להעדיף שלא יראו אותך בתחילתה של היכרות? כשמנה בעולם של רזים יש משהו מפתה ברעיון של דייטים ראשונים שמתקיימים בעלטה מוחלטת, אבל כדי לצמצם מפח נפש של הצד השני, כזה שעלול לבוא בעקבות פינטוז על חתולת מין שתתגלה במציאות כפרת מחמד, תמיד אעדיף מפגש בתאורה מלאה ואפילו לא מחמיאה. מהיכרות עם עצמי אני יודעת שהפה שלי על יכולותיו הוורבאליות ועל מיומנויותיו האוראליות מסוגל להכניע את אחרון הגברים המצהירים "תמיד יצאתי עם כוסיות-על".

חושך בעיניים

אז מה היה לנו שם? אחרי כל הקידומים בתוכניות הבוקר של "רשת", נחת עלינו עוד ריאליטי שידוכים משעמם ונוטף קלישאות. קיבלנו למשל את שרית, מורה ביום ולחוצת רחם בלילה, שהרצון הנואש שלה להקים משפחה הופך אותה לפצצת שעון ביולוגי שהולך ומחשב את קיצו לאחור. שרית היא עוד תוצר של חברה שמתכחשת לפשיטת הרגל של מוסד הנישואין בפורמט הישן שלו, נאחזת בשארית כוחה בסיפורי אגדה ששטפו את מוחה ובולעת לא מעט צפרדעים עד שתנשק אחד שיהפוך לנסיך.

שרית היא רק דוגמה לכל אותן נשים שיוותרו בוורסטיליות מרשימה על כל העקרונות שלהן ועל זכות הבחירה, רק כדי לא לשאת לעד את התואר "רווקה זקנה", ולהתנהל ביחידניות פגומה בעולם של זוגות מאושרים. היא אומנם לא מוכנה לצאת עם אתיופי כי יש לה קווים אדומים (או יותר נכון, שחורים) שהיא לא עוברת, אבל מעידה על עצמה שהיא מוכנה להיות עם גבר משעמם תמורת נופש חמישה כוכבים על אי אקזוטי, וכמובן שלא לוקח לה יותר משלושים שניות של צפייה בביתו היוקרתי המוזהב ובב.מ.וו המטאלית של "המצליחן" להחליט להעיף את הצהרת אהבתה הלא מתפשרת לחתוליה האהובים כל כך לאלף עזאזל תמורת חיים לצד הבחור האלרגי לחתולים - כי אצלה כן כל הנוצץ זהב.

שגיאת חתיב

לצדה של שרית הביאו לנו המלהקים עוד קלישאה של "הבחורה הבררנית" בדמותה של מור, שפוסלת גברים על כל דבר קטן כגדול – מכפות רגליים ועד לשגיאות כתיב. רק שהפוסלת כפי הנראה במומה פוסלת, כי אחרת איך אפשר לתרץ את העובדה שזו ביטאה את המילה כּתיב בכ' רפה?

הליהוק הגברי נראה כמו מיצג קלישאתי של בן הכלאיים שנקרא "הגבר העכשווי" – זה שקצת מבולבל מגדרית ולמרות הצהרות כמו "הייתי... ראיתי... ביליתי... מיציתי..." נוטה לא להתחייב לזוגיות סטריאופונית: הזרוק החמוד שדי לו אם אינו מתחבר לצורת האוזניים של מישהי כדי לפסול אותה על הסף; הגרוש החרטטן שממש נהנה מזה שכל שוק הבשר של הפנויות פרוש לרגליו וגם כשהוא נדלק ומתרגש מאחת מסוימת הוא חייב לבדוק אופציות ויוצא גם לדייט עם האחרת; השלישי והגרוע מכולם: כל הגאג'דטים היוקרתיים והמוזהבים (בהשפעת צ'אוצ'סקו???) מעוררים באפי הנשי ריח עמוק של חשד לחיפוי על היעדר ז'. שלא לדבר על הסרט היהיר שהוא חי בו כשהוא מכנה עצמו שוב ושוב "מצליחן" – קאם און אח שלו... אתה כולה יבואן וודקה מרומניה. מרומניה כן?

הסיבה היחידה לצפות בפרקים הבאים היא דווקא רווק אחר, ירון ברובינסקי שמנחה את התכנית ברצינות שקטה ובלי המניירות הקומיות המוגזמות שליוו תפקידים קודמים שלו על המסך, עושה את העבודה על הצד הטוב ביותר וכמעט אמפטי למצבם של הרווקים והרווקות אותם הוא מנתב בין המשימות.

עוד דבר חיובי בנוגע לשיעמומון השידוכים החדש והמתיש הזה, היא העובדה שאין צורך להיקשר לדמויות או לפתח כלפיהן אנטגוניזם מופרז – כך או כך הם לא יהיו כאן בתוכנית הבאה.

>> לכל הטורים של נונה ד.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה