אישה ומוזה: האומץ של גיורית

בחרנו שלוש נשים שההיכרות איתן נותנת השראה. תכירו את האומץ, הכנות, הלב והנחישות של גיורית כרמי. אישה יפה ואמיצה. פרויקט המוזות

27/09/2012
אופנה ויופי קבלו עדכונים מאופנה ויופי
  • RSS

על המוזות דיברו לראשונה במיתולוגיה היוונית שם נספרו תשע מוזות - אלות יצירה, אמנויות ומדעים, שתפקידן היה להעניק השראה. החלטנו לשדך נשים שמעניקות השראה בעיננו, ליצירות קיימות – בשמים. תמר עדי, המורה ליוגה ומנהלת מרכז היוגה התל אביבי צ'אנדרה, מהדמויות הבולטות בקהילת פרדס חנה והסביבה, היתה מוזה הראשונה. המוזה השנייה: תהילה אלזס – אם גרושה לארבעה ילדים ומנהלת שהצליחה לשמור על ההתקדמות האישית שלה - מלכת הלבבות.

מוזה שלישית – גיורית כרמי. ייחודית כמו שמה. בחורה שהרצינות, המחויבות, האומץ, הכנות והאנושיות שלה, הזכירו לנו את ניחוח הבושם 212 - VIP של קרולינה הררה. מעצבת האופנה הניו יורקית, שיוצרת בשמים שמהדהדים את האנרגטיות, החריפות, התנועה האלגנטית והשאפתנות של נשות מנהטן.

..
..

כרמי דווקא גרה במושב ישראלי ירוק, ולא נשבעת לתחכום האופנתי כדרך חיים. מצאנו אותה מוזה לבחירות אמיצות, ליכולת להיות נאמנה לעצמך, לקחת סיכונים, ולמצוא את הטוב במצבים מורכבים. תכירו אותה.
..

ראשית, הסבירי בבקשה את שמך הבלתי נשכח.
"אני נקראת גיורית על שם אבי, גיורא חפץ, שנהרג במבצע "כראמה" בשנת 1968 . כשזה קרה, אימי הייתה אז רק בת 24 ובחודש הרביעי להריונה. מהסיפורים אני יודעת שהיה קשה לה לחוות את שמחת ההריון ובניית העתיד כשאת שרויה ביגון גדול.
..
כשהייתי בת שנתיים וחצי אימי התחתנה שוב, ומהר מאוד הפכנו למשפחה אוהבת ומתפקדת עם עוד אחים ואחיות. גדלתי במשפחה אחת שבעצם מורכבת משתיים. אימא שלי, עם היכולת המדהימה שלה, הצליחה להעניק לעצמה ולי חיים חדשים, ועדיין לשמר בצורה מאוד חזקה את קיומו של אבי הביולוגי בבית. הסיפורים עליו, הזיכרונות ואפילו החלומות, היו חלק מהיום-יום. עד היום".
..
גיורית כרמי. על שם האב שנפל, גיורא. צילומים: דפנה צ'ילאג כספי...

ספרי על המשפחה שאת הקמת?

"כשהגעתי לגיל 36 ללא בן זוג קבוע, התחלתי לחשוב על ילדים. החלטתי שאחכה עד גיל 38 ואם אהבה וזוגיות לא יגיעו, לעשות את זה לבד. ובאמת, קצת אחרי יום הולדתי הארבעים, נולדו בנותיי האהובות, התאומות, אלה ונועה בנות 3 וחצי. היום אני יודעת שחיכיתי הרבה יותר מדי וכמעט פספסתי את חלון הזמן שעוד ניתן להיכנס להריון.
//
"התקשורת מציפה אותנו בסיפורי ניסים על נשים שיולדות אחרי גיל 40. רק שוכחים לספר לנו שברוב המקרים מדובר בתרומת ביצית, שכרוכה הרבה פעמים בטיפולים ההורמונליים שהם לא הדבר הכי בריא שיש. אני ממליצה לכל אישה שמתלבטת, לא להתמהמה ולהקדים את קבלת ההחלטה לגילאי 35-36. הדרך היא לא פשוטה וזה לא תמיד קורה ברגע"...

באיזה מודל הורות בחרת?
"כשהחלטתי שאני הולכת על אמהות ללא בן זוג, היה לי מאוד ברור שאני בוחרת בדרך של הורות משותפת. היה לי מאוד חשוב שלילדות יהיו שני הורים. ואכן יש להן אבא אוהב ונוכח, שלוקח חלק פעיל ומשמעותי בגידול שלהן. כיף לי לראות אותם ביחד".
..
אך זה משפיע על ההסתכלות שלך על זוגיות כיום?
"המעבר לאימהות נתן לי המון שמחה, כוחות ושקט נפשי. אני מאמינה שבסופו של דבר הוא גם זה שיפתח לי את הדלת לחיבור זוגי. היום אני אבוא למקום של זוגיות הרבה יותר נקייה. אני לא צריכה שבן הזוג  יביא איתי ילדים או יפרנס אותי. המקום הזה פותח אותי להיכרויות שמקודם לא באו בחשבון ומאפשר לי להתמקד בדברים מהותיים בחיבור בין גבר ואישה".

..

ספרי על הדרך המקצועית שעשית
"למרות שכנערה, תמיד חשבתי שאהיה עורכת דין, ברגע האמת, הלכתי לחוג לתקשורת ובהמשך למנהל עסקים. כשהיכרתי  לעומק את העולם העסקי הבנתי שהאתגרים שעומדים בפני מנהל הם אדירים ומרגשים בעיני:  להבין את השוק, לצפות מהלכים של מתחרים, לעשות ספקולציות ולקבל החלטות. די מהר גיליתי שאני מאוד הישגית ומכוונת מטרה. כל אתגר דחף אותי קדימה וכל כישלון רתם את כל הכוחות שבי לקראת הדבר הבא.

"התפקיד המחייב הראשון שלי היה ניהול לקוחות בחברה לקידום מכירות. משם עברתי לעבוד בחברות יצרניות מהגדולות והמוכרות בשוק, כמנהלת מותג, מנהלת תחום ומנהלת מחלקה בשיווק. בשש השנים האחרונות עבדתי ב"רקיט בנקיזר", חברת ענק בינלאומית שמשווקת מותגים גדולים בתחומי התרופות והניקיון כמו נורופן, קליה, פיניש ועוד. בחברות מהסוג הזה, השיווק מתווה את הדרך העסקית של החברה כולה והוא זה שמוביל אותה קדימה.
..
עשיתי תפקידים שונים והייתי אחראית על בניית תוכניות שיווק שנתיות, גיבוש האסטרטגיה השיווקית, פיתוח והחדרת מותגים, בניית שפה תקשורתית  וקמפיינים פרסומיים וניהול תקציב של עשרות מיליוני שקלים. ב-2007 זכה מוצר שהשקתי (קליה טו גו) במקום הראשון בתחרות הארגון העולמי  "Effie-Awards". ..

"היו שנים שעבדתי בטירוף. הייתי נשארת עד מאוחר בלילה לבד במשרד. עובדת ונהנית. לקראת חצות הייתי מצטרפת לחברים בבר, מלאת אנרגיות. לא מבינה איך אפשר בכלל להשוות את ההנאה שבפיתוח מוצר חדש לצפייה בחדשות או בבית האח הגדול".
..
"היו שנים שעבדתי בטירוף. הייתי נשארת עד מאוחר בלילה לבד במשרד. עובדת ונהנית. לקראת חצות הייתי מצטרפת לחברים בבר, מלאת אנרגיות"

"לפני כשנה, הרגשתי שאני נמצאת במקום הנכון להמציא את עצמי מחדש. עזבתי את עולם התאגידים ועברתי לעבוד כעצמאית. היום, אני נותנת ליווי ותמיכה שיווקית, לעסקים קטנים ובינוניים, המחפשים שותפה אמיתית שתעבוד איתם בצמוד, תתחייב לעסק ותיתן דחיפה מקצועית ומשדרגת. נכנסתי בשנה האחרונה לעולם הניו- מדיה שמרתק אותי בשל אין סוף האפשרויות השיווקיות שהוא מאפשר. ביחד עם חבר מהתחום הקמנו שותפות בשם MNM marketing שמתמחה בפעילויות של קידום מכירות במדיה הדיגיטלית, בדגש על חיבור הרשת החברתית עם נקודת המכירה"...

אחרי שנים כשכירה בכירה, איך את מרגישה כעצמאית?
"למרות שהעבודה השיווקית היא אותה עבודה, ההבדל הוא עצום. בארגונים גדולים, יש מערכת תמיכה מאוד רחבה. התהליכים מובנים וההחלטות מתקבלות בצוותים.
כשאת עובדת עם חברה כפרילאנס,  את עובדת כמעט תמיד לבד והציפיות ממך הן עצומות. את חייבת ללמוד את העסק והזירה העסקית בזמן מאוד קצר ולהביא ערך מוסף משמעותי. התלות של העסק בך היא הרבה יותר גדולה".....

לאן את רוצה לכוון את עצמך מקצועית מכאן?
"לכל מקום שירגיש לי מאתגר ומגדל. אני מעדיפה לא לסמן מטרות ספציפיות אלא יותר כיווני התפתחות רצויים. אני סומכת על היקום שידע לכוון אותי למקומות הנכונים וגם על עצמי, שאהיה מספיק קשובה ואדע לזהות כיוונים מתאימים כשהם נקרים בדרכי"...
..

למה בחרת לגור במושב אודים?
"בהתחלה כאילוץ. חשבתי שזה יהיה קל יותר  לגדל שתי תינוקות קטנות, כשאני קרובה למשפחה שלי שמאוד עוזרת. עם הזמן, הבנתי שהירוק בעיניים פשוט עושה לי טוב. חייתי את החיים התל אביביים במשך הרבה מאד שנים. עכשיו אני מתאווררת"...

על מה את גאה?
"על הדרך ועל ההתפתחות והלמידה המתמשכים. כשסיימתי את מסלול צבירת התארים, התחלתי ללמוד בקורסים וסדנאות למודעות אישית - מאסטרולוגיה קארמטית, דרך לימודי אנתרופוסופיה ועד סדנאות אושו והפילוסופיה של היוגה. אני מאמינה שהדרך לצמוח ולגדול עוברת דרך תהליך של הרחבת המודעות ואת זה משיגים על ידי ידע והתבוננות.

"בחודשיים האחרונים אני משתתפת בקורס של עמותת כ"ן - כוח נשים, שנקרא "מנהיגות את המחר". מטרת הקורס היא לקדם נשים לעמדות שבהן מתקבלות ההחלטות ובמילים פשוטות - לפוליטיקה. זה לא החיבור הטבעי שלי, אבל אני באמת מאמינה שעד שנשים לא ישבו בצמתים בהן מתקבלות ההחלטות על פעולות ותקציבים – קולן לא ישמע".

האם את מתמודדת עם לחץ בחייך ואם כן איך?

"לרוב, לחץ עושה לי טוב. זה מפעיל את המעשיות והתקתקנות שלי".
..

איזה דברים שומרים אותך יפה ושמחה?

"מקום חדש שבשנים האחרונות גיליתי, הוא מקום של נחת הרוח. להפסיק לריב עם המציאות. כן, זה המשפט המעצבן הזה ש"מה שקורה זה באמת מה שצריך לקרות". מסתבר, שכשאתה באמת מבין אותו לעומק, אי אפשר להתווכח איתו".
..
"בחודשיים האחרונים אני משתתפת בקורס של עמותת כ"ן - כוח נשים, שנקרא "מנהיגות את המחר". מטרת הקורס היא לקדם נשים ללפוליטיקה"
..

מה חשוב לך בבן זוג?

"הכל וכלום. חשוב לי להרגיש טוב במחיצתו".
..

דברים שאת אוהבת לעשות?
"להנות ממוזיקה – בעיקר ג'אז. לבשל בריא עם הרבה ירקות, פירות, קטניות ודגים. במזווה שלי יש הרבה אגוזים, דגנים מלאים, אצות ותבלינים. אני אוהבת את היצירה, הצבעוניות, הריחות, הטעמים והשמחה שאוכל טוב נותן. וכמובן לשחק עם הבנות שלי. גיליתי שכשאתה הורה, אתה קצת חוזר להיות ילד במובן של לעשות דברים עם הילדים. פתאום הולכים לבריכה, נוסעים על אופניים, או סתם צופים באגדה וכמובן, יוגה – שכבר הרבה זמן אני מנסה להחזיר באופן קבוע לחיי".

..

משפט טוב ששמעת לאחרונה?
"משפט שקראתי לאחרונה בפרופיל של חבר  שלי והצחיק אותי נורא: "תהיה אתה! כל האחרים כבר תפוסים..."...

המלצה על שלושה ספרים/סרטים?
הספר "בית היפהפיות הנמות" של יאסונרי קוובטה, הסופר היפני שמצליח לרגש אותי כל כך, בקווים העדינים בהם הוא מתאר את הבדידות האנושית. הסרט "הנסיכה הקסומה", שתמיד מזכיר לי שגם בעולם הדי ציני שאנחנו חיים בו, לצדדים הנאיבים, התמימים והרומנטיים שלנו יש מקום ואפשרות לבטא את עצמם. ספר הסיפורים הקצרים - "רחוב אחר" של זאב זילבר, חבר מאוד טוב שלי. אני מרגישה שכמעט עברתי את הלידה של הספר ביחד איתו".
....

כל מבצעי הבישום בסופר פארם
..
.

צילומים: דפנה צ'ילאג-כספי | עריכה והפקה: דנה דרבינסקי | איפור: יפית דואק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה