פעילויות מדעטק לחופשת סוכות

לרגל חג הסוכות מציע מדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה, מגוון פעילויות ותערוכות, בהן הדמייה של גוגל, סיור מדענים והצצה לעולמו של פרופ' דן שכטמן

23/09/2012
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • RSS

ים, בריכה, גני משחקים, פיקניקים וטיולים בחיק שמורות הטבע – את כל אלה, מן הסתם, כבר מיציתם בחופש הגדול. ומה עכשיו? כל חול המועד עוד לפניכם, הילדים בחופשה, ואתם שוברים את הראש מה עוד לעשות, היכן לבלות ואיך להעביר את ימי החופש בנעימים?

זה הזמן לשדרג את הבילוי משפחתי בתכנים לימודיים, שיעשירו ויאתגרו את הילדים. לרגל חג הסוכות מציע מדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה, מגוון פעילויות ותערוכות מיוחדות, בהן הדמייה של גוגל, סיור מדענים והצצה לעולמו של פרופ' דן שכטמן, זוכה פרס נובל בכימיה.

הפעילות במדעטק חיפה תמשך כל חופשת סוכות, החל מתאריך 27.9.12 ועד 9.10.12.

אלה הפעילויות המוצעות

עדי לרעייתי

תערוכת תכשיטים שעיצב ויצר זוכה פרס נובל בכימיה, פרופ' דן שכטמן, והסיפור המלא של זכייתו.

פרופ' שכטמן הוא מטלורג (מומחה למתכות), אך התמחותו לא נעצרת במעבדה. בתקופת שהותו לצרכי פוסט דוקטורט בדייטון, אוהיו שבארה"ב, למד בשעותיו הפנויות ליטוש אבני חן וצורפות. "אסתטיקה אינה מדע מדוייק" הוא אומר "תכשיטים יוצרים באהבה, ברגש, לאט ובסבלנות".

15 תכשיטים פרי עיצובו ויצירתו יוצגו בתערוכה "עדי לרעייתי" ולצידם גם סיפור זכייתו בפרס נובל לכימיה, יומן המחקר שלו, מדליית הנובל המקורית ועוד פריטים שמספרים את סיפור המחקר, תוצאותיו והזכייה בפרס החשוב בעולם.

צל של סיפור

עדי פז פיינגולד, היא מעצבת ויוצרת, בוגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי ב"בצלאל". פיינגולד יצרה סדרה של צלליות, חלקן דינמיות וחלקן סטטיות, המספרות את סיפור המעשייה "עמי ותמי". הסצנות מורכבות מ"אוטומטה", שהם מנגוני תנועה מכניים שהיו מקובלים מאוד בעבר. המנגנונים מייצרים משחקי אור וצל בתנועה והם  חשופים לקהל. באמצעותם ניתן לגלות איך מכניקה פשוטה, ידע בעקרונות האור ויצירתיות, חוברים ליצירת הקסם של הסיפור, שקם לחיים על המסך הלבן.

גוגל ליקוויד גלאקסי

את גוגל ארץ (Google earth) כבר לא צריך להציג: כמעט כל משתמשי המחשב בישראל זכו ליהנות מהחווית הגלישה ברחבי העולם. המוצג "ליקוויד גלאקסי" הוא שידרוג של חווית הגלישה: שיטוט בתמונות לויין ברזולוציה גבוהה וביכולות שליטה מדהימות. מדובר ב-7 מסכי ענק שממלאים את שדה הראייה, שכן הם מוצבים במעגל ומקיפים את הגולש מכל כיוון. אל המסכים מחוברים 7 מחשבים בהם ניתן לשלוט באמצעות ג'וי סטיק (במקום העכבר הביתי).

פארק נובל אנרג'י למדע

הזדמנות נוספת להתנסות בסיור המדענים: ליאונרדו דה וינצ'י, ארכימדס, ניוטון ועוד, מזמינים אתכם לבקר איתם במחוזות ההמצאה והגילוי שלהם. חמש חצרות הפרושות בין בנייני המדעטק, שכל אחת מהן מוקדשת לממציא אחר וכל אחת מזמינה את הילדים וההורים להתנסות בעקרונות מדעיים תוך כדי משחק במיצגי ענק, שנבנו במיוחד לפארק. בחצר של ליאונרדו דה-וינצ’י אפשר לבקר ב"עיר האידיאלית" ולהתנסות בהולכת מים באמצעות סכרים, מנעולי מים, גלגלי כיפות ומשאבות. בחצר של אייזק ניוטון תוכלו להתנדנד בנדנדת קסם או לקפוץ על יו-יו ענק. בחצר ארכימדס פוגשים את קרן המוות ורואים איך עובד בורג ארכימדס. כל המוצגים פתוחים למשחק ובילוי.

בלשי מדע

משחק משפחתי מרתק והדגמות קסמי מדע, שיתקיימו בתוך בניין המוזיאון.

ביום רביעי 3.10 וביום חמישי 4.10, יתקיימו בפארק המדע מופעי קוסם וקרקס קטן בשיתוף מתנ"ס הדר.

עוד במדעטק:  20 תערוכות קבע אינטראקטיביות, בהן אנרגיה ירוקה, תעופה, קסם של מדע, תעתועי ראיה ועוד. בנוסף, הקרנת סרטים בסינמטריX – קולנוע רב חושי בתלת מימד.

התערוכות "עדי לרעייתי" ו"צל של סיפור ייפתחו ב 2.10  - כדאי להתעדכן באתר האינטרנט של מדעטק

לכתבות נוספות אודות תערוכות מדעטק

שעות הפתיחה :

שני-חמישי 1-4.10        10:00-19:00

שישי 5.10                    10:00-16:00

שבת 6.10                    10:00-19:00

ראשון 7.10, ערב חג     10:00-16:00

שני 8.10, חג שני          10:00-19:00

מחירים:

ילד עד גיל 5      חינם.

ילד 5-18          65 שקל.

מבוגר               75 שקל.

משפחה (עד 4 אנשים, בהצגת ת.ז.) 240 שקל.

מחיר מיוחד למזמינים באינטרנט 55 ש"ח לכל הגילאים.

כתובת: בלפור 12, הדר הכרמל, חיפה.

מידע נוסף והזמנת  כרטיסים מראש בטל. 8614444 – 04,

או באתר: www.madatech.org.il.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה