הטוויסט הצבעוני של גוצ'י

גוצ'י מציגים צבעי קיץ לוהטים ואופטימיים בשבוע האופנה של מילאנו. אבל לאן נעלמה הצללית הסקסית הצמודה האופיינית לבית האופנה? אלישבע כספי עם הלוקים הנבחרים

20/09/2012
אלישבע כספי קבלו עדכונים מאלישבע
  • RSS

קשת צבעים בהירה וזוהרת שטפה את מסלול התצוגה של גוצ'י אתמול בערב (רביעי), עם פתיחת שבוע האופנה במילנו. קולקציה שכולה צבעי קיץ לוהטים ואופטימיים, בשונה לחלוטין מהקולקציה האפלה והדרמטית עתירת השחור ובדי הקטיפה הכבדים של הסתיו. ורוד עז, צהוב לימון, ירוק של קצף הגלים, כתום אלמוג וכחול קובלט עטפו את גוף הדוגמניות מכף רגל ועד ראש, כולל ארנקים, משקפיים וסנדלים בצבעים שהיו זהים לבגד והבהירו שצבע, הוא הסיפור המרכזי של הקיץ הבא אצל פרידה ג'יאניני. עוד היו שם הדפסי נחש צבעוניים (ואין כאן שום חידוש אבל זה נראה מעולה) והדפסים נוספים בהשראה טפט יפני.

יש גם בצהוב. צילום: GettyImages

הדפסי נחש - תמיד נראה מעולה. צילום: GettyImages

גזרת השמלות הייתה רחוקה מהגוף עם שרוולים ארוכים ולחלקן היה אפילו צווארון גולף קטן. בכל מקרה, לאף אחת מהן לא היו מחשוף סקסי ונועז כפי שהורגלנו לראות בקולקציות עבר. הסקסיות באה לידי ביטוי בצבעוניות העזה ובקפלים עצומים של בד, אשר התמקמו סביב השרוולים, בגב ולאורך קו הצוואר. הקפלים האלה, מעין סלסולים של בד, עטפו את הבגדים בכל פינה והוסיפו דרמה לקולקציה כולה.

קפלים עצומים של בד. צילום: GettyImages

הקולקציה כולה שאבה השראה מסוף שנות ה-60 תחילת שנות ה-70, וגם מן הפורטרטים של הצלם ריצ'ארד אבדון, של נשות החברה הגבוהה וחוג הסילון (כפי שהן כונו אז), כמו מריאלה אנג'לי ומריסה ברנסון. היום מן הסתם היו מכנים אותן סטייל אייקון, ואת הזוהר המעט-מופרז שלהן ניסתה ג'יאניני לשחזר.

את הבגדים קישטו תכשיטים ענקיים וצבעוניים מפלסטיק בהשראת ליז טיילור. ג'יאניני אמרה שהיא חפצה להשיג מראה מזויף של ליז טיילור, אבל השמלה הלבנה עם תכשיטי הקורל הכתומים הייתה יפיפייה וכך גם כל הבגדים הלבנים והשחורים שעלו בסוף התצוגה, וריככו מעט את הטון המוחצן של רוב הקולקציה.
תכשיטי ענק בהשראת ליז טיילור. צילום: GettyImages

אבל לא רק צבע היה שם, גם הצללית הסקסית הצמודה האופיינית לגוצ'י, פינתה את מקומה לווליום של בד, אשר כיסה את הגוף בגזרות נשפכות ורפויות. טוניקות עם מכנסיים רחבים חוזרות לתפוש מקום של כבוד בזירת האופנה, ואצל גוצ'י היו אלה סטים של טוניקות מהודקות במותן עם חגורה, או טוניקות רחבות עם שרוולי פעמון מעל מכנסיים תואמים.

הטוניקות חוזרות. צילום: GettyImages

לבלוג של אלישבע כספי - הגיגי אופנה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה