ערב חג עם הגרוש

לא משנה מה המצב בינה ובין בעלה לשעבר, לשרית ישי לוי יש חוק בל יעבור: ארוחת ערב חג תמיד עושים ביחד, כמשפחה. זה הוביל לכמה הרכבים מעניינים מאוד במהלך השנים

13/09/2012
שרית ישי לוי קבלו עדכונים משרית
  • RSS
» צריך לדעת ממי להתגרש. ישי לוי

כל המשפחות דומות הן, אבל המשפחה שלי דומה בדרכה.

במשפחה שלי הילדים גדלו מגיל צעיר בשני בתים נפרדים, בבית של אבא ובבית של אמא. במשפחה שלי לילדים היו שתי מיטות, שתי שמיכות ושתי כריות, שני שולחנות כתיבה, שני ארונות ומערכות כפולות של בגדים, צעצועים ומשחקים. במשפחה שלי הילדים היו צריכים להכין ילקוט ליומיים מראש, כי בימי שני וחמישי וכל סוף שבוע שני בהם היו אצל אבא. אז לילדים שלי נקנו ספרים כפולים. אלא  שזה לא פתר את בעיית המחברות ושיעורי הבית וגרם באופן כמעט קבוע לבעיות עם המורה. השתדלתי וכך גם אביהם ,להקל על הילדים את הטלטול והטרטור בין בית לבית ככל האפשר. אולי זה עזר, אבל זה לא פתר. לילדים היו ועדיין יש שתי כתובות, שני בתים (אפילו שלשניים מהם יש כבר בית שכור משלהם, תמיד יישאר החדר שלהם בבית) ושתי ארוחות ליל שישי. שישי אחד אצל אמא, שישי אחד אצל אבא. ואחר כך מתפלאים שהילדים של דור ההורים הממהרים להתגרש, הוא דור מבולבל.

רק  בדבר אחד לא בלבלנו אותם: בימי הולדת וחגים. את ימי ההולדת והחגים החלטנו אבא שלהם ואני מתוך בחירה מושכלת לחגוג ביחד עם הילדים. וכך, לא חשוב באיזו נקודת זמן עומדת מערכת היחסים שלי עם האקס שלי, לא משנה אם הוא רותח עלי, אם אני כועסת עליו, בכלל לא תופס אם לא בא לי לפגוש אותו בחמישים השנים הקרובות או אם הוא היה שמח למחוק אותי מעברו: כשמגיע החג אנחנו מתרחצים מכל הכעסים והתסכולים ובאים נקיים לשולחן החג, כי את החגים אנחנו חוגגים כמשפחה עם כל הילדים. אל הילדים מתווספים בני המשפחה הקרובים, הורים (כשהוריו ואימי עוד היו בחיים) ואבי יבדל לחיים ארוכים עם בת זוגו, אחים, גיסות, אחיינים, חברים, והיו מקרים בהם חגגנו גם עם בן זוגי הנוכחי, ילדיו, חברים של ילדיו ואשתו לשעבר.

והיו כמובן חגים וימי הולדת שלא צריך היה להתרחץ מכעסים ותסכולים לכבודם. פעמים הרבה שבאתי עם לב נקי לשולחן החג ,תקופות שבהן מערכת היחסים עם האקס הייתה דוגמא ומופת, עד כי הפצתי את המשפט "הגירושין שלי עלו על שרטון" ששמעתי פעם מרון בן ישי. קבעתי גם שצריך לדעת ממי להתגרש לאו דווקא עם מי להתחתן. כך או כך, למרות שמשפחתי התפרקה, כמה פעמים בשנה לערב אחד אנחנו משפחה מאוחדת.

ראש השנה היא הזדמנות נהדרת להתחלה חדשה וכך בראש השנה הזה אני מוחלת וסולחת, לומדת להעריך מחדש, לחבב ולהוקיר את כל מה שיש לי ולא לחשוב על מה שאין לי,כי בראש השנה הזה כמו בכל שנה כשאארח בביתי את משפחתי הקרובה והמורחבת את אבי ילדי ובת זוגו ואסתכל על כולם ישובים סביב שולחן החג שהקפדתי לערוך. אני יודעת  שליבי יתרחב , אני יודעת שלמרות שהחיים לא תמיד מסתדרים כמו שחלמתי, בסופו של דבר הם כל כך יפים ויש בהם כל כך הרבה רגעים של נחת רוח ועונג וזה יהיה עונג ראש השנה שלי.

>> לכל הטורים של שרית ישי לוי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה