כתום בשביל אבי

גולשים מרחבי העולם העלו תמונות כתומות לאתר מיוחד - הכל כדי לשמח את אבי, שחלתה בסרטן ואוהבת את הצבע. כעת, כשהרופאים הרימו ידיים מוזמנים כולם לתפילה לשלומה. חגית גינזבורג, חברה קרובה, קוראת גם לישראלים להירתם

01/04/2013
חגית גינזבורג קבלו עדכונים מחגית
  • RSS
» אבי, אוהבת כתום. צילום מתוך האתר Orange for Abby

לפני חודשים ספורים סופר כאן לראשונה על המבצע חובק העולם להצלתה של אבי. כעת, לאחר שהרופאים נואשו, נקראים תומכיה ברחבי העולם לתפילה משותפת לשלומה. וזהו סיפור כפי שנכתב כאן במקורו.

אני רוצה לספר לכם על זוג חברות שלי, רייצ'ל ואבי (abby). אני רוצה לספר לכם כמה העולם הזה מסוגל להיות אכזר ולא הוגן. את רייצ'ל הכרתי לפני שבע שנים, כשחייתי בניו יורק. היא הייתה אז רווקה סוערת, לסבית גאה ובעיקר, בחורה מגניבה בטירוף. הלב היהודי החם שלה כנראה ריחם קצת על הישראלית המבולבלת שהייתי, והיא הייתה לוקחת אותי לסיבובים במנהטן, להראות לי את הצד הרך, המהפנט והכובש של העיר. היינו מדברות הרבה על אהבה, והיא כל כך רצתה להכיר כבר את שלה. אמרתי לה אז שזה בטח יקרה ממש בקרוב, כי זה מה שחברה אומרת לחברה בשיחות מהסוג הזה. בדיעבד, מסתבר שצדקתי.

קצת אחרי שחזרתי לישראל, רייצ'ל הכירה את אבי היפהפייה. יפהפייה באמת, לא יפהפייה כזו שסתם אומרים עליה שהיא יפהפייה, כי זו מלה שמתאימה לסיפורים. וכן, סליחה על הקלישאה - יפהפייה גם מבפנים. אבי הכניסה לחיים של רייצ'ל ערימות של חיוכים ואהבה, כי היא מסוג האנשים האלה, שאתה לא יכול שלא לאהוב. אפילו שמעולם לא פגשתי אותה, אני פשוט אוהבת אותה. כשהן היו בישראל, באחד מהטיולים המאורגנים האלה שיהודים אמריקאים לוקחים לכאן, אבי חטפה לרייצ'ל את הטלפון ואמרה לי: "חגית, אני לא חוזרת לאמריקה עד שאני פוגשת אותך, ועד שאני לומדת להגות את השם שלך כמו שצריך!".
...
ההתאהבות של רייצ'ל ואבי הייתה מיידית ועוצמתית, כמו שרק התאהבות של שתי נשים עמוקות ונבונות יכולה להיות, התאהבות שגרמה לי להצטער לפעמים שאני לא לסבית. אחרי שש שנים, שני כלבים והרבה מאוד תמונות רומנטיות או סתם משעשעות בפייסבוק, הן גם התחתנו. מראה של שתי כלות יחד הוא עוצר נשימה, והתמונות שרייצ'ל העלתה לפייסבוק מהחתונה שלהן לפני חודשיים, היו בדיוק כאלה. שתי כלות מחויכות מלונג ביץ' ועד ירושלים. זה היה יפיפה, ממש כמוהן. ואז הן נסעו להוואי, לירח הדבש, ורייצ'ל לא הפסיקה להעלות לאינסטגראם תמונות מעוררות קנאה של שקיעות מרהיבות ומשקאות מאי טאי צבעוניים. היה נראה שהן לא יכולות להיות מאושרות יותר.
...
זה היה בהוואי, שהתחילו לאבי כאבי הבטן. בהתחלה כאבים עמומים ולא ברורים, והן חשבו שמדובר בסתם גזים או משהו. אבי היא צמחונית, ולכו תדעו מה עושה כל הסויה הזו שהיא אוכלת. אז היא עשתה יוגה, כי זה מה שאבי עושה - המון יוגה, וזה קצת עזר לכאבים. ואחרי הכל, היא אישה צעירה, מה זה כבר יכול להיות?
...
כשהן חזרו לניו יורק, הן הלכו להיבדק. אחרי סדרה מייגעת של רופאים, בדיקות פולשניות וצילומים, הסתבר שזה סרטן מסוג אלים ואגרסיבי, כמו שסרטן נוטה להיות. וכך, ברגע אחד, אבי היפיפייה, החזקה, זו שהשרירים שלה תמיד שרטו את לי מסך המחשב, הפכה לחולת סרטן.
לפני כשלושה שבועות היא התחילה לעבור טיפולי כימותרפיה, ורייצ'ל, כמו רייצ'ל, התגייסה מיד לאתר את המטפלים הכי טובים שיש. בדרך היא מצאה מטפל אלטרנטיבי, שביקש מאבי לעצום את העיניים ולומר לו מה הצבע הראשון שהיא רואה. היא ענתה "כתום". זה גם הצבע האהוב עליה. המטפל אמר לה שעכשיו היא מוכרחה להיות מוקפת בכתום, ורייצ'ל כתבה את זה בהיסח דעת בפייסבוק שלה.
...
תוך כמה שעות החלו לזרום אליה תמונות של חברים ומשפחה, כשהם אוחזים פריטים כתומים, ועמוד פייסבוק מיוחד נפתח לצורך העניין, ו-500 תמונות זרמו אליו, גם של אנשים שבכלל לא מכירים את רייצ'ל ואבי. ואז רייצ'ל הקימה את Orange for Abby, וכל מה שהיא מבקשת זה שיישלחו לאישה שלה, לאהבה שלה, ליפיפייה שלה, תמונות כתומות, כי זה עושה לה לחייך ונותן לה כוח להמשיך.

...תמונות כתומות מרחבי העולם. האתר "כתום בשביל אבי" (צילום מסך)

...
אז כתבתי את כל זה, ואני מצרפת לכאן את הלינק של האתר, כדי לבקש מכם שאם תוכלו, תעצרו לרגע ותצלמו משהו כתום, כל מה שעולה על דעתכם, ותשלחו אותו לרייצ'ל ואבי. כי כשאבי תראה שמגיעות אליה המון תמונות כתומות מישראל שהיא כל כך אוהבת, אני יודעת שזה יעשה לה שמח. נכון שיש לנו מספיק בעיות משלנו כאן בארץ, ומספיק חולי סרטן משלנו, אבל זה לא עניין של אמריקאים מול ישראליים, זה בסך הכל עניין של בני אנוש ואהבה. ולאבי ורייצ'ל מגיע שהאהבה שלהן תימשך עוד הרבה, הרבה שנים. אולי אפילו לנצח.
...עוד תמונה כתומה ששלחו לאבי. צילום: מתוך האתר Orange For Abby
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה