הכן שולחנך לחג!

נכון שנהוג לאכול עם הפה, אבל לפני זה אוכלים עם העיניים. סנדרה גלר מגישה: 10 טיפים לעיצוב שולחן חג, שאפילו הדודה הכי קוטרית תחמיא לכם עליו

09/09/2012
סנדרה גלר קבלו עדכונים מסנדרה
  • RSS

1. תשאירו מקום לאוכל

 

אל תשכחו שהכלים וסידור השולחן הם התפאורה לאוכל הטעים שאתם מקווים שיצא לכם. אז אל תעמיסו, כדי שכאשר האוכל (שגם לו צבע ומרקם) יוגש לא יחשבו שמדובר בבלגן אחד גדול.

מישהו ראה את הקומפוט? הילולה. צילום: מיכאל טופויול

מישהו ראה את הקומפוט? הילולה. צילום: מיכאל טופויול

.

2. הפתעה!!!

דווקא אלמנטים פחות צפויים ירשימו יותר. נכון שצריך מפיות יפות, אבל ענפים, עלי כותרת, פירות, אצטרובלים מרוססים בספריי זהב ירשימו יותר מעוד סט של  חבקים כסופים שהוצאתם מהבוידעם.

.
תקטפו מחמאות. פלדינוקס, פיפ סטודיו. צילום: יח"צ חו"ל
.
לרשימת החנויות המלאה: http://www.paldinox.com

.

3. קלאסה זה כאן

אין כמו להגיע לארוחת החג ולראות שולחן ערוך בצורה מדהימה. בחרו צבעים אלגנטיים שמשתלבים יפה ביחד. אפשר ירוק-תפוח שישתלב עם התפוחים שתניחו על השולחן. סגול וכסף שיתאים לסכו"ם הכסוף, ומה עם אדום שידגיש את הרימונים שבסלסלה?

אגב, את השולחן היפהפה והמעוצב שבתמונה אולי כדאי לשמור דווקא לסוכות, כי כל הכלים שעליו הם – הפתעה הפתעה – חד פעמיים.

רימון מוסיף המון. קולקציית אורכיד, Penelope, רחוב החרש 8 רמת השרון

.

4. בשבילי? לא היית צריכה

במיוחד בשבילי? לא היית צריכה. בעצם קצת. כולם אוהבים כשחושבים עליהם. אם נשאר לכם קצת כח צרפו לכל אחד "שנה טובה" בצירוף מתנה קטנה. אפשר תפוח קטן מפלסטיק עם מתנה קטנה בפנים צנצנת דבש איכותי ועוד.

תפוח לכל סועד. הילולה. צילום: מיכאל טופויול

.

5. איזה טיפוס אתם?

משתייכים לאוהבי הסרוויסים האמיתיים או החד פעמיים? נסו לנקוט עמדה וללכת עליה עד הסוף. ערבוב בין השניים יראה פחות טוב.

.

6. דודה שושנה לא הגיעה השנה?

דווקא כן. היא פשוט מסתתרת מאחורי זר הוורדים הענק. כדי שתוכלו לראות את האורחים שלכם (גם את  אלו שאתם מתכחשים לכך שהגיעו) נסו לא לשים דברים גדולים במרכז שיסתירו את האורחים ממול ויקשו לדבר איתם. אל תשכחו שהזרים הגדולים גם יתפסו את המקום של העוף הממולא באורז, צנוברים ורימונים (מישהו יודע איך מכינים?)

איפה הדודה? צילום: Thinkstock

.

7. פחות זה יותר

השקעתם בסרוויס אמיתי עם דוגמה מיוחדת וצבעונית? תנו לו את המקום שלו ותרגיעו עם השאר, אחרת זה כואב בעיניים. יהיו לכם עוד הרבה הזדמנויות להשתעשע עם מפיות צבעוניות, עלי כותרת ומה שתרצו.

זה הסט שיש לכם? רק אל תגזימו עם השאר. פלדינוקס, פיפ סטודיו. צילום: יח"צ.
לרשימת החנויות מלאה: http://www.paldinox.com

.

8. נר לי נר לי

נרות מוסיפים הרבה לאווירה. לא אני המצאתי. ניתן להניח אותם בכלי זכוכית, על כנים מיוחדים. אם יש ילדים קטנים חישבו פעמיים על הנושא. מקסימום חכו שנה שנתיים.

מדליק. צילום: Thinkstock

.

9. מי הזיז את הכסא שלי

נכון שלא מדובר בחתונה אבל יש כאלה שמזמינים לא מעט אורחים. כדי לדלג על כאב הראש של מי יושב איפה הכינו מראש פתקים עם השמות של המוזמנים. אפשר לכתוב אותם על השי הקטן, או לקנות קופסאות קטנות ולהדביק עליהן מדבקה  ולהניח במרכז הצלחת. ואל תשכחו לברר לפני מי ממש מתחנן לשבת בקצה השני של הדודה הרכלנית.

 

רק תזכיר לי מה השם. הילולה. צילום: מיכאל טופויול

.

10. הכינותי מבעוד מועד

סידור השולחן הוא דבר שאפשר לעשות כבר בבוקר. לפחות ככה תהיו רגועים שמשהו מוכן. עדיף לשמור לסוף את הסלטים והדברים של הרגע האחרון.

חג שמח!

 

וכאן תוכלו למצוא מתכונים לראש השנה

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה