העתיד הוורוד של מישל אובמה

מישל אובמה כנראה גרמה לנשיא לבכות בעת נאומה בוועידה הדמוקרטית, אבל העולם ישר רץ לחפש – מהיכן שמלת הבזוקה המנצנצת?

06/09/2012
מורן קדוסי קבלו עדכונים ממורן קדוסי
  • RSS

מישל אובמה לובשת טרייסי ריס. צילום: GettyImages

מישל אובמה רוצה להמשיך להיות הגברת הראשונה של ארצות הברית - אבל בדרך שלה, כמובן. אם מישהו חשב שהמירוץ של ברק אובמה מול מיט רומני יסיט את הגברת הראשונה ממסלולה המקורי, הוא טועה. אובמה ממשיכה בקו המשפחתי והערכי, תוך כדי שהיא לובשת את השמלות הכי מלבלבות בוושינגטון. וגם בצפון קרוליינה, בוועידת המפלגה הדמוקרטית בשלישי, זה הצליח לה.

כך, עוד לפני שהחלה את הנאום סוחט הדמעות על חיי הנישואים עם אובמה טרום הבית הלבן, ננעצו כל העיניים בשמלתה הוורודה, השזורה רקמת זהב ובתחתיתה סיומת כסף. לרגליה של הגברת הראשונה – נעלי עקב וורודות עשויות זמש, של ג'יי קרו.

אז מי עיצבה במיוחד עבור הגברת הראשונה את שמלת הבזוקה החיננית? מעצבת אפרו-אמריקנית חדשה יחסית, שאובמה חובבת כבר כמה שנים – טרייסי ריס. בין לקוחותיה של ריס נמצאות גם ביונסה, אלישיה קיז והשחקנית אווה לונגוריה, שכן סגנונה המרענן של ריס מותאם לנשים אמיתיות. בלי קשר לוורוד המנצנץ, השמלה נטולת השרוולים היא עוד צעד במאבקה הצודק של אובמה לזכותה להתהלך חשופת כתפיים. כן, בגילה. כן, במעמדה.

ההשוואה לנאומה של אן רומני, אשתו של המתמודד לנשיאות מיט רומני, בוועידת המפלגה הרפובליקנית שבוע קודם לכן, מתבקשת. אובמה ריגשה הרבה יותר, ואף האפילה על רומני במדד החיפושים בגוגל בעת הנאומים עצמם. אבל ההשוואה בין שמלת הבזוקה של אובמה ובין השמלה האדומה מבית אוסקר דה לה רנטה שלבשה רומני, כבר הייתה מיותרת. אובמה ניצחה בענק.

אן רומני באוסקר דה לה רנטה. צילום: GettyImages

ב"ניו יורקר" טענו שלא רק שנאומה של מישל אובמה היה נעלה יותר, אלא שהיא נתנה "הופעה דרמטית", וציינו את מראה השמלה הוורודה על רקע הבמה הכחולה, ואת העובדה שהשמלה חשפה את "זרועותיה החטובות".

עד סוף הנאום הטוויטר רחש מספקולציות – האם הגברת אובמה תרוץ יום אחד לנשיאות. ג'ודי קנטור, שכתבה את הספר "The Obamas", טענה בתוקף שאין סיכוי כזה, ושאם זה כן יקרה, היא אשכרה תאכל את הספר שלה. שיהיה לה בתיאבון.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה