על שפת הבריכה – ספיישל צילומים

הרומן של הצלמת מירי דוידוביץ' עם בריכות שחייה התחיל כשהיתה בת 5. לכבוד סוף הקיץ, קבלו ספיישל אופנתי של כל התמונות של הבריכות שהיא צילמה במהלך השנים

30/08/2012
מירי דוידוביץ קבלו עדכונים ממירי
  • RSS

שכבתי לי בכיף על שפת הבריכה המקסימה במלון West, שוקעת אט אט בנירוונה.

כשנזכרתי בצילומים שעשיתי בבריכה לפני שנתיים כשעוד היתה ריקה.

את הצילומים האלה צילמתי, באותה בריכה, לכתבת אופנה ל"ליידי גלובס". המלון היה חדש לגמרי והבריכה עדיין לא נפתחה. קפצנו, כדרכנו, על ההזדמנות הסוריאליסטית.

הרומן שלי עם הבריכות התחיל בגיל 5, כשדוד שלי לימד אותי לשחות בבריכת גורדון, והעמיק כשגיליתי מאוחר יותר את הצילומים של הלמוט ניוטון בבריכות של L-A ומונטה קרלו.

מאז, צילומי הבריכות שלי נעים בין שני הקטבים האלה.

את מיכל בר לב צילמתי בבריכת גורדון, בגירסתה הקודמת, עבור כתבת אופנה לעיתון "העיר", בשנות ה-80.

סרקתי כמה קונטקטים מהסדרה. כבר אז הייתה נוסטלגיה לבריכה, ולשתות קפה בקיוסק המצ'וקמק שלה נחשב לשיא הסטייל, שרק עורכי דין צמרת וכוכבניות נהנו ממנו. אני, למשל, פחדתי ללכת לשם כי הייתי צעירה מדי.

בבריכת גלי גיל, שלמעלה, צילמתי כתבת אופנה ל"חדשות" ב-85'. הבריכה כבר נעלמה, במקומה קמה בורסת היהלומים של ר"ג וכל אזור המשרדים שסביבה.

כילדה התאמנתי שם בשחייה, ב"ברית מכבים עתיד", ובעיקר אני זוכרת את ההליכה דרך נחל איילון לתחנת הרכבת לאוטובוס. זו היתה בריכה אולימפית, עם מקפצה גבוהה. חסרות כאלה. את זיכרונות ילדותי ניסיתי לשחזר בעזרת בתי הקטנה, מנדי.

וצילמתי אותה בבריכת רמב"ם בגבעתיים, לשם היינו הולכים לרחצה לילית, כשההורים משחקים קלפים על המרפסת והילדים במים עד שהשפתיים מכחילות. 2007.

ומכאן במעבר חד להלמוט ניוטון. את הצילום הזה עשיתי, יחד עם שירה ברויאר, בשנות ה-90 ל"מוסף הארץ", לכתבת אופנה בהשראת הלמוט ניוטון.

אם אני זוכרת, נכון הצילום התפרסם על כפולת עמודים. צילמנו אותו בבריכה של מלון דן, שהיא אחת הבריכות שצילמתי בהן הכי הרבה פעמים. למשל:

סדרת צילומים הזויה של רמי פורטיס עם ג'נגו, יובל ועוד, שהחלטתי להפוך אותם בכוח לרוק סטארז.

זה לא ממש הצליח לי. בכל מקרה זה התפרסם במוסף "7 לילות" של "ידיעות אחרונות".

גם את דורית פרקש היפה צילמתי בבריכה של מלון דן עבור מגזין "את". הכנסתי אותה למים עם בגד ים של גוצ'י שהשאלנו לצילומים. אל תשאלו איזה בלגן היה אחר כך עם הריח של הכלור.

ב-2007 עשיתי סדרת צילומים עם השחקנית לוסי דובינצ'יק. הצגתי אותה בתערוכה בשם "מודרנית בתכלית", שכולה הוקדשה לפנים השונות של לוסי דובינצ'יק.

גם כאן לוסי צפה במי הבריכה היפה של מלון דן. לוסי קטנה ומאוד אמיצה. דבר לא מפחיד אותה. אבל דווקא לצוף במים פחדה.

גם על הבריכה של מלון הילטון ת"א לא פסחתי וצילמתי בה את הזוג המתנשק לכתבה מתוך סדרה בשם "סיר ומכסה" למוסף "גלריה" של "הארץ".

פניתי ראשון לגבר, מאיר כפיר, ושאלתי עם מי ירצה להתנשק. הוא ביקש את ענת זמיר, שאלתי אותה והיא הסכימה. הם התנשקו בלהט לאורך 200 פריימים.

את יעל רייך, בהומאז' לכוכבות ההוליוודיות, צילמתי בבריכה של מלון דן אכדיה עבור מגזין "את". בצילום אמנם לא רואים את הבריכה, אבל זה הדשא המושקע שמסביבה.

את שלי גפני צילמתי בבריכה הריקה של מכון וייצמן, עשר שנים לפחות לפני הצילומים בבריכה הריקה של West. אין חדש תחת השמש, כנראה.

מתוך צילומי קטלוג למעצבת האופנה ברכה בר-און.

בשני המקרים אני זוכרת את החום הנורא שנוצר בתוך בריכה ריקה. זכרונות של צלמים...

דווקא את בגדי הים של גוטקס צילמתי במודל עתידני שנבנה במיוחד לפי הרעיון שלי, בסטודיו.

ההשראה ישירות מאודיסאה בחלל 2001.

וזה על קצה המזלג.

ביום שישי האחרון הייתי כאמור בבריכה היפה והחדשה של מלון West. מזכירה לי את מונטה קרלו. במיוחד עם המטוסים שנוחתים ברקע. כבר יש לי רעיון חדש...
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך