מתנה לאהוב הלא נכון

זה היה פטרוני לתת לו בושם של "גברים אמיתיים", אבל הוא לא היה גבר אמיתי בשבילי ולקשר הזה לא היה באמת סיכוי

28/08/2012
אורית ב קבלו עדכונים מאורית ב
  • RSS
»

קראתי לו תינוקלין. בן 22, קומה תמירה וחיוך שכיף להאמין לו. מתנה ליום הולדתי ה-36.

ביקור סופ"ש בקיבוץ אצל קרובי משפחה, התארך לשלושה חודשים. אהבתי את השקט ושכרתי דירה קטנה שאוכל לשבת בה ולסיים את כתיבת התזה. כבר כשפרקתי את המזוודות קלטתי אותו בזווית העין – גולש במורד השביל על טרקטור. חייכן במידה. שפת גוף גברית, נינוחה ועצלה משהו. מודע לחזות המושכת שלו אבל לא מרתיע עם שחצנות עודפת. שאלתי עליו בעדינות, בלי לתכנן יותר מדי, ושמעתי שהוא יליד הקיבוץ ואוהב גינון; אמרו לי שרוב החברים שלו עזבו כבר את המשק והוא עדיין כאן, חושב מה לעשות ובינתיים מחייה את המדשאות, שהוזנחו מאז ההפרטה ומחזיר את הצבע הירוק לקיבוץ.

תלתלים שחורים ורכים, מבט יציב ונעים מעיניים בצבע חום-שוקולד ועור שזוף חלק, כמעט הסטריאוטיפ של גנן. כשיצאתי לריצת הבוקר שלי ביום השלישי במקום, שמעתי את טירטור הטרקטור מאחורי. קיוויתי שאשיג אותו, אכנס אל אחד השבילים הצרים ואתחמק. מוצפת מבוכה על הטייץ ההדוק מדי, החזייה שלא אחזה מספיק והמצח המבריק מזיעה. אבל כשהגעתי לדירה שלי, הוא חיכה לי בחצר, כאילו במקרה. מגרפה בידו והוא מפנה עלים מהשביל המוביל אל דלתי.

"שלום, שלום", הוא אמר וחייך, "אני יוחאי. את לא מאד קשורה לעלים האלה, נכון?". חייכתי, סיפרתי לו לכמה זמן באתי לקיבוץ ואז הצעתי לו מים. מודעת לריגוש הקטן שההצעה הזו מעוררת אצלי. רק כשהיינו בתוך הדירה הנעימה שסידרתי, הרגשתי בעננת הריח שליוותה אותו. סבון כביסה לתינוקות - אוורירי, מתקתק וטהור. ממכר. מעלה את החשק לצלול בו. לשאוף ולא להפסיק. כשסיים לשתות את המים, כבר התישבנו ודיברנו עוד. על חלומות, על הבדידות המסוימת בקיבוץ, על הטיול שהוא מתכנן, הדירה הבאה שאני אשכור.

כששאל אם אני מתכוונת להזמין אותו גם לקפה, אמרתי שאני מעדיפה להתקלח. הוא אמר בפשטות שישמח גם. היה רגע אחד של היסוס, אולי שניים. ברגע הבא כבר ידיו היו מונחות על מותני, עיניו נעוצות עמוק בעיני ואצבעותי חיפשו משעול לתעל אליו את המבוכה, בתוך תלתליו הנעימים.
..

הריח התינוקי שלו, הנסיון שלי

מוזר איך שריחות הגוף משפיעים על ההתנהגות המינית שלנו. יש ניחוחות שנועדו להיות שיקוי אהבה מפתה, ואחרים שמשדרים בתוליות תמימה. הוא היה ביישן, תינוקי ורענן – בעל סקס אפיל בתולי. אותי לעומתו, אפף ניחוח עמוק של הקרמים שלא הצלחתי לוותר עליהם – קרם פנים, קרם עיניים, קרם גוף, קרם כפות רגליים; ריח הבושם שלי וניחוח קרם השיער. כל אלה גרמו לי להרגיש לידו בשלה מדי והעמיקו את חוסר היכולת שלי, למחוק את פער הגילאים ביננו.

וכמו שהרחנו, כך התנהל הרומן בינינו. שלושה חודשים של און ואוף, כשברקע התזה, המשרה המובטחת באוניברסיטה, והטיול שלו למזרח.

הוא - ראשוני, מתלמד, צמא דעת והרפתקה; ואני, לא יוצאת מגידרי, מכתיבה את הקצב. היה נעים להעביר ביחד זמן. לנהל שיחות שקטות ולאכול ארוחות ערב קטנות ומשותפות. אבל לרגע לא הפסקתי להיות בשליטה רגשית. יודעת שזה לא האיש שאיתו אוכל לתת לחיי את הפנייה שאני מחפשת.

כשהגיע הזמן לעזוב, נקרעתי. ידעתי שאתגעגע. לראשונה בחיי עמדתי להיות בצד הנוטש. היה נידמה שהוא מבין שהחיבור הזה לא יילך ויעמיק. היינו עדינים זה לזו ושום דבר לא הכין אותי לביקור מפתיע שלו, יום לפני שעמדתי לעזוב. "חשבתי על הכל", הוא התיישב ואמר ברוגע, "אני מתכוון לוותר על הטיול הגדול. נרשמתי לאוניברסיטה. תרצי לשכור דירה ביחד?", הוא חייך", אני חושב שאסור לנו להיפרד".

"השתגעת?" זה כל מה שיכולתי לומר, אבל המבט שבעיני לא השאיר מקום לספק. הוא נפגע. לא לתשובה הזו הוא ציפה. הוא ידע שגבר בשל ממנו יתאים לי יותר. אבל שכנע את עצמו שהחיבור שלנו אפשרי. שאנחנו יותר מסיפור של שלושה חודשים. הוא אמר שאני טועה, אבל קם, ועזב את החדר. לוקח איתו את שרידי גאוותו הצעירה.

דולצ'ה וגבאנה. צילום: יח"צ

בימים הבאים הייתי שקועה באריזות, מתחמקת ממפגשים, ממעטת בצעדות על השבילים. ביום האחרון נסעתי לעיר, נחושה למצוא לו מתנת פרידה משמעותית. בלילה הוקרן "ואלס עם באשיר" במועדון וידעתי שהוא יהיה שם. נכנסתי לחדר הרווקים שלו והנחתי בושם דולצ'ה וגבנה, על השולחן הנזירי שלו, עם ההקדשה: "זה הזמן שלך לדהור".
..
זה היה פטרוני. ידעתי את זה. קצת כמו מתנת בר מצווה. אבל גם אגואיסטי, מבלי שהוא הבין. רציתי שאחרות יריחו את ניחוח הבושם הגברי והמושך שלו, ויתפתו. שאיתן הוא יפתח דינמיקות מסעירות של גבר-אישה בניחוח בושם גברי סוחף. לעצמי רציתי לשמור את הניחוח הראשוני שלו. ריח שסימל את מה שהוא היה בשבילי - ריחות השמפו וסבון הכביסה שלו - תינוקלין.
..

כל מבצעי הבישום בסופר-פארם
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה