כמה עולה אישה?

כמה שווים ריקודים אירוטיים, גיפופים מיניים, שתן וביציות של אישה? כל הפרטים בתחקיר בריטי סנסציוני, וגם: באיזה מקום בעולם מדורגת שרי אריסון, ולמה מטומטמים מצליחים יותר?

23/08/2012
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS
» כמה עולים אברים של אישה? צילום: Thinkstock

מסחר

באתר של הגרדיאן התפרסמה בשבוע שעבר כתבה מעניינת שבמסגרתה בחורה בריטית בת 32 בדקה כמה עולה הגוף שלה בשוק החופשי. הנה רשימה חלקית של ממצאי התחקיר: את השיער היא יכולה למכור ב 50 ליש"ט, גיפופים מיניים  באמצעות ריקודים ארוטיים במועדון שווים 20 ליש"ט לריקוד, מכירת נוזלי גוף למטרות מיניות – 30 ליש"ט לסיר שתן, ביציות – החל מ 750 ליש"ט ליחידה. האירוניה הגדולה כפי שהכותבת מציינת היא הגילוי שהגוף שלה שווה יותר מת מאשר חי. לא נעים ומעורר מחשבה.

הצלחה

מחקר חדש מסביר את מה שאני אינטואיטיבית מתעקשת עליו כבר שנים: מדוע דווקא אנשים מטומטמים מתקדמים בחיים. אז למה באמת? המחקר שפורסם בוול סטריט ג'ורנל התמקד במקור בחקר ביטחון עצמי מופרז. החוקרים ניסו לבדוק למה אנשים בעלי ביטחון עצמי מופרז מצליחים למרות שלעיתים קרובות הם עושים טעויות שאמורות להשאירם מאחור. באופן מפתיע ופרדוכסלי הם מצאו שהסיבה להצלחתם של האנשים האלה היא שלרוב עודף הביטחון שלהם מתפרש לאחרים כסטאטוס חברתי גבוה.  כל כך הרבה שמות של פוליטיקאים ישראליים עולים לי עכשיו בראש בהקשר הזה וכן, גם של כמה סלב הזויים לגמרי. הפעם החוקרים קלעו בול.

השפעה

למרות שירדה 7 מקומות, שרי אריסון היא עדיין הישראלית החזקה בעולם והיחידה שהתברגה  בדרוג הנשים המשפיעות בעולם של מגזין פורבס לשנת 2012. טוב, לפחות אפשר להתנחם שהיא נמצאת בחברת כמה נשים שממלאות אותנו גאווה כמו ג'נט נפוליטנו (54), השרה לביטחון פנים של ממשלת אובמה וכריסטין לגארד (56) נשיאת קרן המטבע הבינלאומית לשעבר.

רשת

סיטיבנק הוא אחד מתאגידי הבנקאות הפיננסים הגדולים בעולם והשבוע גיליתי שבבעלותו אתר פיננסי מצוין לנשים בשם women&co. שווה לבקר בו קודם כל בזכות רשימת הכתבות המגוונת והארוכה שמעניינת לרוב נשים כמו  איך לעבוד מול רואה חשבון או לתכנן תקציב למסיבת יום הולדת לילד. אפשר למצוא באתר גם נושאים שהם יותר הארד קור כמו כיצד לבנות עסק משפחתי. הכתבות לרוב קצרות, קצביות והטיפים מעשיים וחכמים ועל הדרך – לא פחות חשוב – קצת משפשפים את האנגלית.

מיתון

אם אתם לא מאלה שמעלעלים באופן קבוע במוספים הכלכליים, כדאי בכל זאת לדעת שהכותרות בימים האחרונים לא מבשרות טובות. הבנקים בישראל מתחילים להפנים שאימפריות של טייקונים ישראליים כמו דנקנר ובן דב עומדות להתמוטט - ראו כאן וכאן. גם אנשי עסקים בכירים אחרים כמו עזריאלי ותשובה לא ממש משדרים יציבות. כותרות נוספות לא ממש מוסיפות שמחה:

לרוב, אני אופטימית אבל כמו שזה נראה עכשיו אחרי החגים מדינת ישראל תצטרך להתמודד עם משבר כלכלי לא פשוט. אל תגידו שלא ידעתם.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה