תנו ללוזר לנצח

"כשאיתי שגב סיפר לי שהוא הולך להישרדות צחקתי בקול. אמרתי לו חבל על כל הנסיעה אתה חוזר אחרי יומיים. והנה, הוא בקו האחרון". הדר לוי מסמסמת לשגב, והפעם הוא לא יסמס לה בחזרה

19/08/2012
הדר לוי קבלו עדכונים מהדר
  • RSS

זהו, הגענו אל הישורת האחרונה. לא עוד "לפניכם מקל, שלושה גלגלים וקובייה הונגרית". לא עוד צמיד וטו, שרשרת חסינות וטבעת הכוח הפנימי. לא עוד תורג'י, בוקי ושנאפי. לפנינו רק 6 שעות של גמר ואנחנו מאחורי זה.

ענת, איתי ואנה. אם הייתי צריכה להמר בתחילת התוכנית שזאת תהיה שלישיית הגמר הייתי מפסידה את כל הכסף שיש לי. אבל ככה זה, יש הפתעות בחיים. וכשחושבים על זה, שלושת האנשים הללו מייצגים בדיוק את האסכולות לחיים שאני רואה מסביבי:

אנה - למצוא את החברה המקובלים ולהיצמד אליהם ומה שיהיה יהיה.

ענת -  למצוא את החבורה החזקה, להיצמד אליהם ולהשפיע כמה שאפשר בלי להתלכלך.

איתי - להיות חלש, להבין שאתה כזה, ובכל זאת לנסות לשרוד בעולם הזה.

בבחירה בין שלוש האסכולות הללו, אני בוחרת כמעט בלי חשיבה באופן אינסטינקטיבי באיתי שגב. כשאיתי סיפר לי שהוא הולך להישרדות צחקתי בקול. אמרתי לו, חבל על כל הנסיעה אתה חוזר אחרי יומיים. והנה, הוא בקו האחרון. עם חושים של חתול, אומץ של לביאה, ושיער של תוכי הוא הצליח אט אט להיות חזק תוך כדי להיות חלש. "אני לא נהנה, למי פונים?", הוא אמר באחד השלבים הראשונים, אבל עד מהרה הוא הבין בעצמו שאין למי, והסתדר. נכון, על פניו היו הדחות מאחורי הגב, היו מהלכים חנפניים, אבל לא היתה שפה לא נעימה, לא היה לכלוך של רוע טהור. מה לעשות, בחיים האלה אתה צריך לדעת לתמרן ובעיקר לשמור על עצמך. ברית זה אירוע שמתקיים רק כשאתה בן שמונה ימים, חוץ מזה הכל הפיך.

הרבה אנשים משיגים על ההחלטה של איתי להדיח את בוקי בפרק של אתמול. האם הייתה זו החלטה נכונה אסטרטגית, זאת נדע לפי כמות האסמסים שיקבל עד לגמר, ו/או ההצבעות שיקבל מהמושבעים, אם יעלה לשניים האחרונים. אבל מבחינה מוסרית, אני מגבה אותו לחלוטין. מבחינתו, זה היה זמן טוב לעזוב את בוקי נאה, שהרי אחרי שבכוחות משותפים דיללו את שלישית תורג'י-ענת-אנה, כעת כל אחד יכול ללכת לדרכו. למרות העריכה שניסתה ליצור מבוקי ואיתי צוות אחד, ולמרות הצעקות הרועשות של בוקי בנושא - השניים מעולם לא היו בברית, וגם לא חברים כאלה קרובים. העובדה שאיתי החליט לנטוש עכשיו, אבל לא מאחורי הגב ובלי לשקר, היא דוגמא להתנהלות המחושבת אבל העדינה שלו, שיכולה בכיף להביא לו את המיליון.

הזגזוגים התכופים של איתי יכולים להתפס כחוסר נאמנות או כחנפנות. אבל למרות שב"הישרדות" ובעולם בכלל לחנפנות יצא שם רע, עד כמה שאני רואה: אי אפשר להסתדר בלעדיה. החנפנות של איתי, גם אם הייתה, לא הייתה בואקום אלא באה עם עם חשיבה, נוכחות ויכולת הובלת מהלכים. לאורך כל העונה סיפק עניין כמעט בכל פרק , עם אופי מורכב ומשתנה ועם נוכחות כובשת הצליח להתחבב על הצופים ועל חברי השבט , לאט לאט הוא התחיל להשתמש בתדמית הנגרר בדיוק כדי לעשות את ההיפך. כמעט רוב מהלכי הישרדות העונה קרו בעקבות איתי. כשמחברים לזה את ההומור העצמי שעוזר לו להתקיים, ובטח שלהתמודד עם העלמותו מעל המפה הטלוויזיונית מאז שנות ה-90, אין מנוס אלא לאמר, באינוטנציה של ג'ודי לוץ אהרונוב: "תופעה חדשה התפשטה בעיר - איתי שגב הוא וי איי פי".

האם יש לו סיכוי למיליון? אני באמת לא יודעת. אבל גם אם לא - ובמיוחד אם כן - יש שיעור אחד ששגב בטוח יפנים מכאן והלאה: ליום שופינג צריך לקחת רק את הבת שלך.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה