החיים של האקס שלך דבש

האם נשים מרגישות שהן בתחרות עם בני הזוג שלהן לשעבר? הידיעות על אירוסיה של ג'ניפר אניסטון, רגע אחרי שבראד ואנג'לינה הודיעו שגם הם מתחתנים סופית - החזירו את נונה ד. למחשבות טורדניות

16/08/2012
נונה ד. קבלו עדכונים מנונה
  • RSS
» בראד, תראה, טבעת! אניסטון. למטה: האקס והביץ'

השבוע עודכנתי כי ג'ניפר אניסטון התארסה, ושבברנז'ה שלה מרימים גבה על איך קורה שכמה שניות אחרי שפורסמה ידיעה על חתונה קרבה בין הזוג המלכותי של הוליווד בראנג'לינה ובניהם בע"מ, גם אניסטון מזדרזת להחליף סטטוס לאינגייג'ד.

יש בבחורה הזו משהו מעורר סימפטיה נצחית שלא תלויה בדבר, שהרי מדובר ברייצ'ל המתוקה עם הנגיעות הקומיות, ונדמה שתמיד מפרגנים לה בכתבות אוהדות - במיוחד מאז שזו ננטשה על ידי היפיוף האולטימטיבי של הוליווד, בראד פיט.

באופן כלשהו, כולנו הרגשנו נבגדות כשבראד עזב אותה לטובת המוזרה ההיא עם הקעקועים, ומאז כל דבר שקורה בחייה מסוקר עם התייחסות ישירה לאותה פרידה מתוקשרת. כל בחור חדש שלה נמדד בהשוואה לפיט, כל ידיעה צהובה על התעברות לכאורה שלה (ידיעות שהופרכו בסופו של דבר) החמיצה את לבנו השואף לשוויון ולצדק פואטי, במיוחד כשזו נמדדה מול הקצב בו הזוג בראנג'לינה מוסיפים עוד ועוד ילדים לחבילה המשפחתית.

אז כשמספרים לנו שהיא מתארסת עם ג'סטין ת'רו, הבחור שהכירה על סט צילומים לסרט, אנחנו נאנחים בשבילה אנחת נחת וממש לא אכפת לנו שגם היא התחילה את הרומן הזה כשהבחור עוד היה "אין א ריליישנשיפ".

אקס פיילס – תיק לא סגור

כעת, קחו קצת פסיכולוגיה בגרוש: באותם צהריים, מיד אחרי ששמעתי את הרכילות הטרייה, נפלה עליי תנומה וממש כמו בימים הראשונים שליוו את הפרידה הכואבת ביותר שעברתי בחיי, פקד אותי שוב חלום סיוטי מבית "לעומתך, החיים של האקס שלך דבש": האישה של הוד אקסיותו, רזה וצעירה ממני בעשור שנים ועשרות קילוגרמים, הופיעה מולי בשמלת כתפיות עם זרועות דקיקות מעוררות קנאה צורבת ובטן הריונית...

מודה ומתוודה: במשך שעות ואפילו ימים אחר כך עסק מוחי הטורדני בשאלה האם הכלבתא נמצאת גם במציאות בהריון שלישי, ובכך עוקפת את מספר הילדים שהבוגדני ואני הבאנו לעולם לפני שהזונה באה והחריבה לי ת'משפחה? כשאת ננטשת בגלל שהאיש שלך מעדיף מישהי אחרת על פנייך ו/או שדייך ו/או דיעותייך וכו', כל כולך הופכת עיסה של פגמים לעומת מושלמותה של זו שגנבה את ליבו של אישך. אני למשל תיעבתי יותר מתמיד את גופי השמן לעומת הגוף הדקיק של זו שנכנסה במקומי למשבצת בת הזוג של מר אקס; קינאתי בעור פניה השקוף שאינו זקוק לאיפור לעומת שלי שנראה טוב רק תחת שליכטת מייק-אפ; קינאתי בתואר האקדמי שלה לעומת 8 שנות הלימוד שלי; קינאתי בדירה שהוריה רכשו לה, סתם ככה בשביל שתהיה עצמאית לעומת החובות שהשאיר לנו אבי פושט הרגל; קינאתי בכל חוסר ההגינות והצדק בתחרות הזאת בעלת הכרוניקה של תבוסה ידועה מראש.

כשאת מודדת

אולי אלה רק אנחנו הפנקסניות שמתרפקות על העבר חשות על בשרנו המתקרבן שהתחרות לעולם אינה פוסקת מלהתקיים, ולעד נזיז טבעות על החשבונייה בינינו לבין עצמנו בהשוואה בין מיצובו של האקס המיתולוגי בהיבט הנפשי ו/או החומרי ו/או הרומנטי על הסקאלה לעומת מיצובם של חייך שלך, ותמיד תרגישי מפגרת אחריו בכמה צעדים.

האם גם ג'ניפר-רייצ'ל שלנו מודדת את הישגיה בכלל והרומנטיים בפרט על פי חייו של האקס הכל כך מתוקשר שלה, שגם אם ממש בא לה – אין לה שום סיכוי להתנתק מכל מידע על חייו, אלא אם היא תשקול מעבר דירה למערה בהרי האטלס?

הפתרון הסופי

המינימום שהיקום יכול לתרום לך ברגעים בהם הלב שלך מעוך מצער הוא בלספק לך נחמה פורתא (ועלובה משהו) בדמות ידיעות על כך שחייו של הבן-זונה אינם סוגים בשושנים - אם למשל את שומעת מחברים משותפים שהוא נורא השמין זה די נחמד, אבל אם את שומעת שהתעוררו בעיות בגן עדן החדש שיצר לעצמו, ושהנוכחית השרמוטה שתרמה לניפוץ סיפור האגדה שלך מלמדת אותו על שבילים חדשים במדורי הגיהינום, את מרזה 10 קילו מנחת – כי אין שמחה כמו שמחה לאיד.

כששטחתי את משנת העליבות ואת שיטת הדירוג הפנקסנית של מאזן ה"מה אין לי שיש לו" בפני חברה קרובה היא פסקה: "לי זה לא יכול לקרות, למזלי אני תמיד בוחרת בלוזרים ומצבם רק מידרדר אחרי שהם עוזבים אותי".

>> לכל הטורים של נונה ד.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה