אתה הפוך?

זה יכול היה להיות בליינד דייט מהחלומות, אם היא רק היתה טורחת לשאול איך הוא שותה את הקפה שלו

14/08/2012
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

מהרגע הראשון ידעה שהיא משחקת באש. כולן הזהירו אותה תמיד – לפני בליינד דייט, אין מה להאריך בדיבורים. רק שיחה קצרה או שתיים, פרטים טכניים – ולקפוץ למים. היא ידעה שאין טעם להתחיל בשיחות נפש, ועד שלא ראית את הבחור חבל על האנרגיה שלך. גם אם הוא מצחיק אותך עד דמעות בטלפון, כלום לא יעזור אם אין ביניכם את ה"זה" הזה. וכימיה זה לא משהו שמרגישים און-ליין.
..

אבל היא נסחפה, כמו בטובים שברומנים, כמו בגדולות שבאהבות. הם דיברו שעות, ועל הכל. במשך ארבעה שבועות לפני הדייט הראשון הוא התקשר בכל ערב – לשיחות ארוכות שנגמרו איפשהו לפנות בוקר. על מה לא דיברו? על הילדות ועל ההורים ועל הספרים ועל האוניברסיטה ועל יחסים עם חברים והקשרים עם האחים ועל פנטזיות לחופשה וחלומות מקצועיים – אפילו על הרילוקיישן שהציעו לו הוא כבר סיפר לה, לא מהסס לזרוק את השאלה "תבואי איתי, נכון?".

היה שם משהו שונה מאי פעם. אותה תחושה עמוקה ונדירה של היכרות מוקדמת, רבת רבדים ושנים. "כאילו נולדנו מאותה ביצית", הוא אמר לה באחד הלילות, ובאחד הימים היא סימסה לו: "זה מפחיד, יש לי הרגשה שאתה בכלל אח שלי".

והיא התאהבה. או-הו איך שהיא התאהבה. בתמונה שלו ברשת הוא נראה נחמד – לא חתיך מופרז, אבל נעים. לא מצאה בו שום דבר שאי אפשר לאהוב. תמיד היה חשש שאולי היא זו שלא תמצא חן בעיניו – אבל מניסיונה למדה שהיא יכולה להיות הבררנית. ברוב המקרים הם נפלו שדודים לרגליה. זה לא שהיא כזאת כוסית-על מגה-בייב, אבל עם השנים למדה שהיא בת השכן הקלאסית במובן הכי טוב של המושג. חמודונת, דינה-ברזילי-כזאת, עם פוני חום וגומות חן וטוסיק נחמד – למרות שני קילו שהיתה מתה להוריד.

רק דבר אחד היא שכחה לשאול, בתוך ים המלים שהם החליפו ביניהם. היא שכחה לשאול מה הקפה שלו, לפני שהעיזה לקבוע לחמישי אחה"צ, לקפה הלא-שכונתי שלה.

היו לה כמה כללים בעניין:

  • לא יוצאים לפגישה ראשונה בקפה שמתחת לבית. רק חסר לה שיעבור שם מישהו מהשכנים ויתחיל לרחרח. בשביל בליינד-דייטס (וגם לעסקים, אבל זה כבר סיפור אחר) היא מעדיפה את קפה ג'ו, ואם אפשר – הסניף הוותיק בחשמונאים.
    ..
  • חמישי אחר הצהריים הוא הזמן המושלם – אם זה גרוע, תמיד אפשר לתקן ביציאה אלטרנטיבית בהמשך הערב. ואם זה טוב – סוף שבוע של ריגושים ותענוגות עומד בפתח.
    ..
  • והיה העניין עם הקפה. היה לה מין משחק כזה, לסווג את הגברים שהכירה לפי סוגי הקפה שהם שתו: היו אלה המסתוריים, המודעים לעצמם, ששתו אספרסו קצר; היו המטרוסקסואלים, ששתו אמריקנו וספרו קלוריות; והיו המסוקסים, שגם ליד המקינטה שלה בבית התעקשו על בוץ עם הל שהביאו בעצמם.
    ..

ועכשיו – הוא. במשך שבוע התלבטה מה תלבש. ידעה שהפעם אסור לה לפספס. היא לא תלך על סתם טי-שירט, אבל גם לא תגזים בשמלה עמוקת מחשוף. היא שכנעה את עצמה שזה לא בגלל הבליינד דייט, אבל הלכה וקנתה גופייה של אונלי-הארט כאילו-קז'ואל, רק 600 שקל בגרטרוד.

הסט מוכן, היא במינימום איפור, הכי קז'ואל שאפשר, כבר יושבת עם המקיאטו שלה, כוס סודה בצד. הוא מגיע דקה לפני הזמן – והיא חושבת שמזל שהקדימה. ההתרגשות הורסת אותה, היא בקושי נושמת, אבל הוא נראה בטוח בעצמו. תיכף בטח הקרח יישבר.

"סליחה שהזמנתי לפניך, הייתי צמאה", היא מחייכת. "מה אתה שותה?"

"אני לא איש של קפה", הוא אומר לה, ואין צל של היסוס בקולו. "את חושבת שיש להם שוקו?"

כן כן, היא ידעה שהיא משחקת באש. כימיה זה לא משהו שאפשר להרגיש און-ליין, והשוקו הילדותי שלו המיס את כל התשוקה שהתרקמה בה.

במשך חצי שעה מנומסת נשארה בקפה, מתאבלת בליבה על התנפצות הפנטזיה, וכשנפרדה ממנו – שלא על מנת להיפגש – הודתה לאל שבכל זאת יום חמישי עכשיו. הכל עוד פתוח, הלילה עוד ארוך, וסוף השבוע שלה רק מתחיל.

..
צילום אילוסטרציה: Thinkstock
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה