סופה של מסיבת הפיג'מות

לראשונה במשחק, ענת הראל ואנה ארונוב נפרדות ליותר מחמש דקות. עם כל הצער בפרידה מענת, אולי נגלה סוף סוף משהו על אנה, הדמות הכי לא מפוענחת בעונה עד כה

12/08/2012
הדר לוי קבלו עדכונים מהדר
  • RSS

לפני שנתחיל אני רוצה שנפריד בין הדר הכותבת להדר האדם. הדר האדם היא נעימה, מתחשבת ואוהבת; הדר הכותבת היא רעה, ביצ'ית וחסרת רחמים. מה לעשות, אלה חוקי המשחק. ועוד לא סיפרתי לכם על הדר השחקנית פוקר, הדר הלקוחה במכולת, הדר הדיירת והדר המנויה במכון כושר. עולם שלם של אפשרויות.

אחרי הסערה הגדולה של גניבת פסלון כן או לא' זכינו לשאריות מריבות ישנות ושאלות ישנות עוד יותר מפי בוקי השחקן, בוקי האדם, ענת השחקנית, ענת האדם, אנה השחקנית, אנה האדם אנא עארף??

ענת או אנה?

לאחר רצף נצחונות של משימות קשות להפליא  (פאזלים ומבוכים?? בקיבוץ קיפצובה יש יותר אתגר), שגב מקבל תיכשוט מלא, שרשרת חסינות, צמיד וטו, וכתר של אחשוורוש. וכעת בדיוק כמו אותו מלך הוא נאלץ לבחור בין ושתי לאסתר. או כפי שהוא מכנה את זה: השכל מול הרגש.

הבחירה בין השכל, להלן ענת; והרגש: להלן אנה, היא בחירה קשה. הכח נמצא בידיו של שגב שהפך מהעז הקטנה שפועה מה מה, לאריה השולט בג'ונגל. מצד אחד ענת יותר נעימה, יותר נגישה, התייחסה אליו יותר יפה לאורך כל העונה, מצד שני אנה מכינה אורז יותר טעים. אז מה? האורז ניצח את השכל? הבטן את הקיבה? לא ולא. כי אין באמת הבדל בין ענת לאנה. השתיים, בבחירה מודעת או שלא  יצרו גוש אחיד של צילי וגילי שהולך ביחד, מקטר ביחד, שוחה ביחד ואפילו לובש את אותה פיג'מה. השכל והרגש מעולם לא היו קרובים כל כך. אבל אם הרגש מכין אורז יותר, אז טוב, יאללה, סגור.

מי את, אנה ארונוב?

אז ענת הולכת לפגוש את תורג'י באי התקווה, ולראשונה במשחק: אנה נשארת לבד. זו אולי ההזדמנות לשאול את השאלה שמהדהדת בי מהפרק הראשון. לא, לא למה כל הזמן יש פאזלים במשימות. אלא: מי את לעזאזל, אנה ארונוב?

כבר יותר מדי ימים אנחנו חווים את האנשים האלה מעל המסכים שלנו. אוהבים, שונאים, מזדהים. אבל איכשהו רק את אנה עוד לא הצלחתי לפצח. כיום אחרי עונה שלמה אני יודעת עליה  עוד פחות ממה שידעתי עליה ב"רוקדים עם כוכבים". כשברחה מהבמה אחרי ריקוד הפוקס-טרופ-קוויק-סטפ הכושל עם חיים רביבו, היה רגע אמיתי שחשף את התחרותיות, האכזבה והפרפקציוניזם שלה. אבל בעונה שלמה של הישרדות VIP אנה לא הצליחה לסגל לעצמה אופי מובהק. היא כמו החברה הגנרית של המקובלים, מצאה לעצמה חבורה והיא אחריהם. אולי עכשיו, בלי ענת, נגלה מי זאת אנה. את הפנים האמיתיות שלה, מה היא אוהבת, מה היא שונאת. לא, אה?

בניגוד אליה, ענת משרטטת זהות של אישה חזקה, דעתנית, ומתנסחת היטב. לא סתם היא זאת שהלפיד שלה כבה. היא מהווה איום פיזי, כי אין משימה שהיא לא מנצחת; וגם איום מנטלי, כי יש לה מה להגיד ואין לה את "שנאפי".

במהלך הפרק כולו ענת ואנה היו חמוצות. לא טוב להם עם שני המפגרים, הן אומרות. לא, כי תורג'י ואושרי זה ממש שפינוזה וקאנט שירדו לחוף בתאילנד. עם פיג'מות ורודות הן יושבות ומקטרות: "בא לי ללכת הביתה", "כן, גם לי בא ללכת הביתה". איזו הפתעה, הנה הלכתן הביתה. פתאום אין אסטרטגיה, אין תכנונים. כמו שתי נשים שדואגות לרב חובל שלהן שיצא להפליג בים הסוער ולהילחם בקרב פאזלים עם משה פרסטר, הן יושבות עם הנר דולק בחלון וממתינות.

זה הישרדות או "רמזור"?

מועצת השבט הפעם מוגשת לכם בחסות פרק של "רמזור". מריבה של זוג נשוי, רק בדאבל, כמו בטניס זוגות. בוקי-שגב ואנה-ענת רבים על אורז וקוקוסים שתי דקות לפני הגמר, אבל כמו שאומרים המטפלים הזוגיים: לא באמת על זה המריבה. 400 שקל.

הן: אתם לא עוזרים להכין אורז

הם: מה הבעיה להכין אורז?

הן: מה הבעיה? מה הבעיה? זה לשים אורז, ומים , ולשטוף את הסיר

הם: כן , ומי עושה אש?

הן: אם היינו יודעות לעשות אש, היינו עושות

פאוזה

הן: וגם.. אתם לא עוזרים לפתוח קוקוסים!!

הם: אבל למה אתן לא מבקשות?

היא: לבקש? אנחנו צריכות לבקש? אתם רואים אותנו נלחמות עם הקוקוס

הם: אבל לא ביקשתן

הן: כי אנחנו רוצות שתרצו

הם: איך אנחנו יכולים לדעת?

הן: אנחנו רוצות שנלך לטיפול.

מזל שבמקום טיפול זוגי קיבלנו את הנאום חוצה הלהבות של איתי שגב: "אני כן שיקרתי כי כולם פה משקרים ,ואני כן תיחמנתי כי כולם מתחמנים". בכי בכי, כפיים כפיים. כי מעבר לשקרים ולתחמונים, יש משהו שאיתי עשה ועושה לאורך כל המשחק. הוא קורא את המפה. הוא מתחבר, מתרחק, יודע לזהות מגמות, יודע להתנהל וכל זה בחינניות. ובמשחק כזה בו גם כך אין גבולות , נשאר רק להוריד בפניו את הכובע או את הפאף עם הפונפון. ככה זה שאתה תמיד מקום שני. למרות שבמקרה של הקומדי סטור – המקום השני שמור לאסף אשתר. אפילו את זה הוא לא קיבל.

עתידות:

ברכות!! משה פרסטר "המואר" איז אין ריליינשיפ . עם "האי"

ענת תנצח את תורג'י. או שתורג'י ינצח את ענת. מה שבטוח יהיו שם פאזלים.

נשלח מהאייפון שלי אתמול בלילה:
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה