שאבי שיק: הדרך ההולכת אל הכפר

רוצים להכנס בסוף היום לבית שמשרה אווירה רגועה, אולי קצת רומנטית? מעצבת הפנים סנדרה גלר מזמינה אתכם להכיר את טרנד השאבי שיק

04/03/2013
סנדרה גלר קבלו עדכונים מסנדרה
  • RSS

דמיינו לכם את הסצינה הבאה: הזאב נכנס לביתה של הסבתא. הבית כולו השרה אווירה רכה ונעימה, מעט רומנטית. כורסה מרופדת בבד פשתן אוורירי גרמה לו לשבת ולשקוע במחשבות.

לפתע ניחוחות וניל ופצ'ולי הגיעו לאפו. הוא הלך אחר הריח. בלי משים מצא עצמו בחדר האמבטיה. הוא מילא אותה בקצף, ובזמן שזו התמלאה פינק את עורו בפילינג גרגרים עמוק.

הוא חש כאילו חי מחדש. רעננות עזה שטפה אותו. הוא ייבש את פניו.

האם ייתכן שכיפה אדומה היה מסתיים אחרת אם הבית היה מעוצב בסגנון השאבי שיק?

שאבי מי?

אה, כן. זהו הטרנד שנאבק בסגנון ההייטקי. מתברר שיש עוד טרנדים. לא כולם מבריקים ונוצצים היישר מהקרטון.

אם תשפשפו מעט את התאים האפורים תיזכרו שלא מזמן ראיתם את שמו כתוב באיזה עיתון עיצוב, בזמן שחיכיתם לפן. אולי מעולם לא ידעתם לקרוא לילד בשמו, אך ודאי אתם כבר מזהים אותו.

נו, זה הטרנד הכפרי הזה, העתיק. זה שאפילו קיבל העלאה בדרגה בדמוי הסיומת "שיק". זה עם הרהיטים העתיקים והמשומשים שיש להם גם שריטות או שפשופים. אפשר גם להוסיף בדים נעימים מחומרים שונים. הכול בצבעים לבנים, קרמיים ולעתים פסטליים. אלו שהולכים עם הטרנד הזה עד הסוף גם מוסיפים מסגרות ונרות לאווירה מושלמת.

מתחילים להבין את כוונת המשורר? צילום: Thinkstock

כמובן שאפשר גם לעשות כאילו, לקחת רהיטים נוצצים ולעשות להם כל מיני מניפולציות וליישן אותם. כמו שנשים לעתים עושות עם עור הפנים שלהן. רק הפוך.

הטרנד הזה הגיע אלינו מבריטניה, מבתים כפריים רחבי ידיים המלאים בספות, וילונות, שטיחים, ציורי קיר ועוד. בהחלט לא התיאור המדויק לדירות שלנו. אך מי אמר שאסור לנו לאמץ אותו? הוא דווקא ממש חיוני פה. אחרי יום קשה ביער תמיד כייף להגיע למקום שלו, רגוע.

אילו ניחוחות. צילום: Thinkstock

אני לא חושבת שמישהו יחלוק עליי אם אגיד שהסביבה שבה אנו נמצאים משפיעה על מצב רוחנו והתנהגותנו. בארץ הדינמית שלנו, מלאת התהפוכות, אנו מאד זקוקים לקצת שלווה כשאנחנו חוזרים הביתה. הרי זוהי מטרתו של הבית, להגן עלינו מהחוץ.

משום כך עלינו לחשוב מהו העיצוב שמתאים לנו. אולי אנחנו רוצים בית קר, עם חומרים מבריקים וחדשים? הרי להרבה אנשים יש כזה. אך ייתכן שאנחנו מחפשים דווקא סגנון נעים ושלו. אם נבחר בסגנון הכפרי הזה נוכל להירגע כשנחזור הביתה בסוף יום עבודה מתיש.

החיים יזרמו להם בנחת. ואנחנו נלך יחד איתם. נתגבר יחדיו על המכשולים. נקשיב למה שהם מנסים לומר לנו.

טוב נראה לי שנסחפתי. בוא רק נאמר שהבית אמור לשמש כמקום מפלט. ואז, כשנשוב לבית נעים שכזה, נאגור כוחות ונהיה מוכנים להסתער למחרת על העולם לעוד יום ארוך.

.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך