הבלוג של מלי אבן חן

4yourway

אחרי שנים בפוליטיקה הישראלית יצאתי לעצמאות, כיום אני מלווה בני אדם במסע השינוי שלהם. מלווה מנהלים בתהליך קבלת החלטות ומלווה ארגונים וחברות, בשיפור מערכות יחסים, תקשורת בין אישית, ועבודת צוות מיטבית להשגת מטרות... +עוד

אחרי שנים בפוליטיקה הישראלית יצאתי לעצמאות, כיום אני מלווה בני אדם במסע השינוי שלהם. מלווה מנהלים בתהליך קבלת החלטות ומלווה ארגונים וחברות, בשיפור מערכות יחסים, תקשורת בין אישית, ועבודת צוות מיטבית להשגת מטרות והצלחה. מהפוליטיקה הכללית לפוליטיקה הארגונית....

עדכונים:

פוסטים: 38

החל מאוקטובר 2011

דרור ומלי מגלים שלדיאטה בעצם אין סוף, ושהדרך חשובה לא פחות מהתוצאה. 5 דברים שקורים לזוגיות בדרך להרזיה

16/08/2016

mali yople last

פרוייקט “בעל חתיך בשלושה צעדים” של דיאט יופלה הגיע לסיומו, ואיכשהו אנחנו מרגישים שבשבילנו זאת רק ההתחלה.

המסע, שאליו יצאנו לפני חודשיים וקצת, הציע הזדמנות לשינוי באורח החיים, להכניס פעילות גופנית לשגרת היומיום, לאזן ולשפר את התפריט ולמגר את הקילוגרמים העודפים, לשם כך דרורי קיבל ליווי של מאמן כושר ודיאטנית ועדיין, השינוי המדהים שקיוויתי לו – לא עד הסוף קרה.

התחלתי לחשוב מה הסיבה או הסיבות שבגינן הוא לא נחלנו הצלחה?

ואפילו הצלחתי לזהות 5 דברים שעברו עלינו, ביחד ולחוד, שמסתבר שהם חלק בלתי נפרד מהדיאטה.

1. לכל אחד יש חולשה- דרורי הוא חובב קולינריה אמיתי. כאחד כזה לא פשוט לו להחליט על מה מוותרים, אם מוותרים ובעבור מה לוותר, בקיצור תפריט הדוק, ברור, ללא חריגות יעבוד טוב יותר עבורו מאשר קווים מנחים כלליים.

גילינו שבמקום שבו אנחנו הכי חלשים עדיף ליווי צמוד והנחיות מפורטות, עד שהדרך החדשה תהפוך להרגל.

2. לכל אחד יש תשוקה – דבר הכי מדהים שקרה לנו בעקבות התהליך הוא שדרורי גילה מחדש את ההנאה מהספורט, ואפילו מצא פרטנר להמשיך להתאמן איתו. בכל תהליך יש דברים שנאהב פחות ויותר – המלצתנו היא להצמד דווקא לדברים שמדברנים אתכם ועושים לכם טוב, הם יניעו את השינוי.

3. תהליך חייב להיות בעל ערך – במקרה שלנו, הדיאטה התחילה מהרצון להוריד את הכרס, אבל ערך היופי נמוך בהרבה מערך הבריאות. כך שנושא המשקל אינו מפריע לי בעין, הוא מפריע לי בלב. בגילנו הדאגה סביב נושא המשקל היא הלכה למעשה דאגה לבריאות.שימת דגש על הערך האמיתי תעזור להתמיד בתהליך.

mali yople last2

4. אהבה זה מרזה – בדרך גיליתי שאני לוקחת על עצמי את תפקיד המזכירה (שאינני אוהבת) ״יצרת קשר עם המאמן? נפגשת עם הדיאטנית? אתה שוב שותה בירה?״, ובתמורה דרורי לקה במה שאני מכנה “תרצת נפוצה”: “הוא לא ענה”, “אני עמוס”, “אתקשר בבוקר”.
התהליך הזה הבהיר לי דבר אחד, האהבה שלנו אינה תלויה בדבר. עם כרס או בלי כרס אני מודה כל יום על היותנו זוג, וכדי להצליח דרורי יצטרך לקחת אחריות בעצמו על הדרך, ואני בטוחה שאכן יעשה זאת – בקצב שלו.

5. חשוב למדוד את הדרך, ולא רק את התוצאה – סיום פרויקט דיאט יופלה הוא ההתחלה מבחינתנו – לקחת אחריות על כמויות המזון ועל איכות הספורט.
תוצאה זה דבר נדרש בתהליכים על מנת למדוד הצלחה, אך לא פחות חשובה היא הדרך. בדרך שלנו הנושא עלה סוף סוף למודעות, התחילו ניצני לקיחת אחריות, לכן אין בליבי ספק שבעתיד יגיעו גם התוצאות.

 

עוד מהבלוג של מלי אבן חן

תצוגה מקדימה

אביב הגיע "סדר" בא...

הפסח בפתח ואיתו מגיע שיגעון האביב...מאווררים שוטפים נפרדים ומוסרים – בגדים ספרים כלים ומיני מינים של חפצים... לא מדובר בבהלה לחיפוש חמץ בארונות ובמגרות, אלא זהו זמן אותו מכתיב הטבע, עם בוא האביב והופעת הבכורה של השמש...

תצוגה מקדימה

הכרת הטוב והוקרת תודה - מה ביניהם לחצי כוס מלאה?

לא תמיד אנו יודעים להעריך את שקיים בחיינו. השגרה, המטלות, אין ספור המשימות והריצה אחר הכל, לא מאפשרת לנו להתבונן על מה שכבר קיים לנו - להכיר בטוב ובשפע שכבר מצוי באמתחתנו. ובעיקר להוקיר תודה בפני עצמנו, על מה שכבר שלנו....

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

מה בפרשה? שאלות למחשבה.....

הפרשה מתארת את שמחת חניכת המשכן ותחילת עבודת הקורבנות, אשר משמעותה לקרב את האדם לאל. שעה שמחה עם התרגשות עצומה נקטעה על ידי מאורע קשה, עם מותם של, נדב ואביהו, בניו של אהרן. תארו, כמה חיכה העם ליום המכונן הזה, וכמה שמחה הייתה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה