הבלוג של 40andlife

40andlife

40 והחיים. כמעט בת 40. בגיל 40 תהיות ומחשבות. הבלוג הזה נועד לשתף אתכם הקוראים במחשבות שלי. מקווה שתיהנו... עינב עזרא, נשואה בשנית. אמא ל-4 ילדים מקסימים. מתווכת נדל"ן. גרה בצור יצחק.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מנובמבר 2015

עדישמתי לב שכאשר אני מדברת על שניים מהילדים שלי, שמוגדרים על הרצף האוטיסטי, אני מיד מוסיפה את צמד המילים: “בתפקוד גבוה”. למה זה כל כך חשוב לי?

האם זה כדי לומר שהם כמעט רגילים? האם זה סוג של התנצלות על תגובות של הסביבה, כשאומרים לי דברים כמו: “אבל לא רואים עליהם כלום” או “הרבה ילדים מגיבים ככה”? האם זה כדי להמחיש לעצמי כמה התמזל מזלי שהם בתפקוד גבוה? האם זה כדי להתגאות בכמה הם מסוגלים?

אהבתי להשתמש במילה אספרגר, אבל לקחו לי את ההגדרה ממילון ההגדרות. גם לקות תקשורת נשמע יותר טוב. אני מודה. גם לי המילה אוטיזם התחברה לקונוטציה של אדם שחי בתוך בועה ולא מסוגל לתקשר עם העולם. היום אני יודעת שכל ילד מביא איתו עולם שלם של מתנות ולמידה. יש שיקראו לזה תיקון.

ילד על הרצף בתפקוד גבוה הוא ילד שהוא שונה ומיוחד. ילד שלא יכול דברים מסוימים, בינתיים, אך בדברים אחרים יכול יותר מבני גילו. ילד שמציב מולך ראי על בסיס יומיומי מול הקשיים שלך ומול המסוגלות שלך. כהורה וכאדם.

אומרים שילדים כאלו באים להורים מיוחדים שיש להם את מה שצריך כדי לגדל אותם. אני מכירה הורים “מיוחדים” שלא אוהבים את האמרה הזו.

הייתי משנה את האמרה ל: ילדים מיוחדים הופכים אותנו להורים יותר קשובים, מכילים ומסוגלים. ומתוך העוצמות שאנחנו מקבלים, אנחנו מסוגלים להעצים אותם ולקדם אותם

עוד מהבלוג של 40andlife

נשיות עוצמתית

בשנים האחרונות משתמשים הרבה בצמד המילים "העצמה נשית". ישנם קורסים, סדנאות שבהם אנחנו הנשים אמורות להתפתח לעצמאות כלכלית, אישית. בלה בלה. לחיות בפיצול אישיות בין אישה עצמאית, שרוצה להצליח בזכות עצמה, לבין האישה שפשוט רוצה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מי אמר שבגיל 40 צריך להפסיק לחלום?

מחשבות שאנחנו חושבים על ההורים שלנו. על איך חלפו מרבית שנותיהם וכל מה שהם לא הצליחו לממש. ואיך תמיד חשבתי בתור ילדה, שאני לא אהיה כמו הורי ועל כמה דברים שאצליח לממש בחיי. והנה חלפו להם 40 שנים. וכל מה שהצלחתי לממש, זה אולי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אין שאריות בחיים

לפני כמה זמן שאלו אותי, אם לא היו לך התחייבויות, משפחה וילדים, מה היית עושה עכשיו? מייד עניתי שהייתי אורזת תיק וטסה לטייל בעולם. עובדת תקופה במקום ומטיילת ולומדת את מה שיש למקום ללמד אותי. פוגשת אנשים, רעיונות חדשים וממשיכה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה