הבלוג של 40andlife

40andlife

40 והחיים. כמעט בת 40. בגיל 40 תהיות ומחשבות. הבלוג הזה נועד לשתף אתכם הקוראים במחשבות שלי. מקווה שתיהנו... עינב עזרא, נשואה בשנית. אמא ל-4 ילדים מקסימים. מתווכת נדל"ן. גרה בצור יצחק.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מנובמבר 2015

בשנים האחרונות משתמשים הרבה בצמד המילים “העצמה נשית”. ישנם קורסים, סדנאות שבהם אנחנו הנשים אמורות להתפתח לעצמאות כלכלית, אישית. בלה בלה.

לחיות בפיצול אישיות בין אישה עצמאית, שרוצה להצליח בזכות עצמה, לבין האישה שפשוט רוצה לפעמים להניח את הראש ולהישען.

מישהו עבד עלינו ביג טיים.

“העצמה נשית” הזו היא בעצם ניצול של הצורך שלנו בהכרה. כי בסופו של יום אנחנו עובדות קשה. מאוד.

בשנה האחרונה קורים לי דברים מעניינים. פתאום אני יותר מאפשרת. יותר נפתרת מדפוסים. מאמונות. ממגבלות.

גיל 40 הוא גיל ההתבגרות האמיתי, רק בלי ההורמונים. ההתבגרות עם בשלות. עם ההבנה שאפשר גם אחרת.

את עדיין עסוקה בגידול הילדים, בעבודה ובחיים. אבל מוצאת גם זמן לאפשר לנשמה לפרוח. ולא כמו קודם, כדי להוכיח. מתוך מקום של פשוט לאפשר.

צעד קטן שלקחתי לפני חצי שנה, היה להצטרף לשיעורי זומבה. כן, כן…אני שתמיד קינאתי בבנות האלו שיודעות לרקוד, שבעיני עצמי הייתי עם שתי רגליים שמאליות.

יש משהו בריקוד, מעבר לזה שהוא משחרר אצלנו הורמונים בשם אנדורפינים, שגורמים לנו להרגיש בהיי. הריקוד מסמל עבורי את העוצמה האמיתית שבנשיות.

הוא מזכיר לי שאני אישה, עגולה ורכה, שיכולה לזוז, להתמסר למוסיקה ופשוט ליהנות. הוא מאפשר לי להסתכל סביבי, ולראות שאנחנו באות בכל מיני צורות.

אני מודה. גם שם אני מסתכלת על עצמי בראי. בהתחלה בביקורת וחוסר קבלה. אבל לאט לאט קורה שם משהו אחר…המוסיקה מתחילה והכל משתחרר.

למשך שעתיים בשבוע אני משתחררת מכל מה שלימדו אותי שאני צריכה להיות  ופשוט מאפשרת לי להיות אני. זו נשיות עוצמתית.

עוד מהבלוג של 40andlife

תצוגה מקדימה

מי אמר שבגיל 40 צריך להפסיק לחלום?

מחשבות שאנחנו חושבים על ההורים שלנו. על איך חלפו מרבית שנותיהם וכל מה שהם לא הצליחו לממש. ואיך תמיד חשבתי בתור ילדה, שאני לא אהיה כמו הורי ועל כמה דברים שאצליח לממש בחיי. והנה חלפו להם 40 שנים. וכל מה שהצלחתי לממש, זה אולי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

אין שאריות בחיים

לפני כמה זמן שאלו אותי, אם לא היו לך התחייבויות, משפחה וילדים, מה היית עושה עכשיו? מייד עניתי שהייתי אורזת תיק וטסה לטייל בעולם. עובדת תקופה במקום ומטיילת ולומדת את מה שיש למקום ללמד אותי. פוגשת אנשים, רעיונות חדשים וממשיכה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

חוזרת

אני חוזרת כבר מזמן נסעתי אני חוזרת ממעיין הנעורים גמעתי פני לומדים את החיוך החדש לנשום פנימה התחלתי והיום יום חדש חיים חדשים שום דבר לא קרה, רק אני אני יודעת, השתניתי מגדלור עומד איתן הייתי בגאווה גם הבדידות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה