הבלוג של 2 בחצר

2bahatser

קצת לפני גיל 50 החלטתי להגשים חלום, לעזוב הכל ולפתוח עסק חדש ומרגש, חנות יד שניה

עדכונים:

פוסטים: 4

החל ממאי 2014

10314627_10152474544523738_2293938606238255237_nמאיפה מתחילים? מהחלום? מהמסע? מהמימוש?
להקים עסק בישראל 2014, זה רעיון טוב או מתכון לכישלון? זו היתה ההתלבטות שלי במשך חודשים ארוכים.
בעיתונים ובמדיה הכל נראה מאיים. הכלכלה, הבטחון, המצב החברתי, הפוליטי… לאן אנחנו הולכים? התגובות סביבי דוקא מעודדות ומחבקות ואני מחליטה ללכת עם החלום.
מהו החלום?
קצת רקע אולי יבהיר מי אני ואיך הגעתי לכאן וכמובן מי שותפתי לדרך.
נולדתי וגדלתי בדימונה, בת שניה במשפחה שיש בה 5 בנות. לאבא היה בית ספר לנהיגה בעיירה הדרומית ואמא היתה ספרנית בתיכון העירוני. משפחה נורמטיבית.
בימים של טרום טלוויזיה וטרום מחשב ואינטרנט, המרחק מדימונה לתל אביב היה הרבה יותר גדול, כמעט כמו המרחק מתל אביב לניו יורק היום.
אבל אחותי הגדולה ואני, שהיינו קצת חריגות בנוף, העזנו לפרוס כנפיים ולצאת כילדות לעיר הגדולה.
רויטל אחותי, שהיתה גדולה ממני בשנתיים וחצי, היתה הראשונה לשמש דוגמא. חדורת מוטיבציה וצורך להתפתחות אחרת, בגיל 14, נירשמה ללימודי ריקוד בתל אביב, בלהקת בת דור המיתולוגית. כשהיתה חוזרת עם חוויות ״מהעולם האחר״, הייתי יושבת עם עיניים פעורות ומקווה שגם אני אגיע יום אחד לתחנה המרכזית, לרחוב הנעלים, לשווקי הבגדים, לדיזנגוף.
כשהגעתי לגיל 14 רשמתי את עצמי ללימודים במדרשת שדה בוקר. לא תל אביב, אבל הרבה יותר קרוב ממה שנדמה. ילדים מכל רחבי הארץ שהביאו איתם קסם שלא הכרתי, והרבה נסיעות לתחנה מרכזית בדרך לדיזנגוף.
החוש והטעם האופנתי התפתח אז וגם הרצון להיות עצמאית ולא תלויה.
ידעתי שיום אחד יהיה לי עסק מצליח ואהיה מפורסמת, בזכות עצמי.
איך ומה? לא היה לי מושג.
החיים הובילו אותי למקומות אחרים. למדתי פסיכולוגיה, תקשורת, מחשבים, עיצוב, ועדיין חיפשתי את הדרך, את השקט, את החלום.
עם השנים התאהבתי בחנויות היד השניה הקטנות והמסקרנות שפגשתי בטיוליי. איזה כיף להכנס לחנות קסומה, עם הפריטים היחידים במינם, עם הריח המיוחד, עם המוכרות הנחמדות והמיוחדות, שתמיד לבושות נורא יפה, עם החיטוט האינסופי אחר הדבר הזה שיהיה רק לי.
הדבקתי באובססיה את אחותי הגדולה, וביחד התחלנו לעבור בין החנויות השונות, המשונות, המיוחדות, המדליקות, המצחיקות, המתוקות ברחבי הארץ. כיף גדול. תנסו.
רציתי גם, אבל קצת אחרת.
אחותי נדלקה על הרעיון. שתינו באות ממקומות עבודה מסודרים. אני כמעצבת פנים המתמחה בעיצוב מטבחים ורויטל כמטפלת בשיטת אלבאום, מרצה בחסד, ומנחת קבוצות.
אז מה עושים? קצת לפני גיל 50, עם עבודה בטוחה, עם הכנסה מבטיחה, ועם חלום אחד ענק על מקום מיוחד משלנו, עם תמיכה ואהבה גדולה מהבית, יוצאים לדרך.
התפטרתי כדי להגשים חלום
תישארו יהיה מעניין

עוד מהבלוג של 2 בחצר

אנחנו ואלוהים, ואיך זה קשור עכשיו?

הייתי השבוע בהרצאה של ניסים אמון על החיים, אלוהים, הבורא, או אקזיסטנט, כמו שהוא קורא לו. ניסים שאל מהי מערכת היחסים שלנו עם הדבר הזה, שכל אחד קורא לו אחרת, שחלק מאמינים שהוא קיים, שרבים יראים ממנו, יש שמתעלמים מהאופציה שהוא...