הבלוג של 247taxi

247taxi

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מיולי 2016

חוק שירותי התעופה הוא אחד החוקים החשובים ביותר בתחום חוקי הגנת הצרכן בישראל ואין כל ספק שהוא מביא עמו בשור המרעננת לעולם הצרכנות הישראלי.

החוק עוסק במצבים בהם נוסע זכאי לקבלת הטבות (פיצוי \ סיוע) מחברת התעופה.

מהם המצבים בהם הנוסע זכאי להטבות?

אלו המצבים בהם נוסע זכאי להטבות:

  • פיצוי על סירוב הטסה של הנוסע – בדרך כלל סיבה זו קשורה לרישום יתר (over booking) של נוסעים על טיסה נתונה. חברות התעופה רשאיות לבצע רישום יתר של נוסעים לטיסה מתוך הבנה שיהיו מספר ביטולים של נוסעים בטיסה (במקרים אלה, חברת התעופה נדרשת להעניק פיצוי על רישום יתר). כאשר אין מספיק ביטולים ו\או יש צורך בהקצאה של מקומות ישיבה לגורמים רשמיים (ממשלה וכו’) או של כוחות הביטחון, ייתכן ולא יוותר מקום לכל הנוסעים שנרשמו לטיסה וחלקם יתבקשו לעבור לטיסה חלופית או לוותר על הטיסה.
  • פיצוי על ביטול טיסה – במידה ומועד טיסה נדחה למשך יותר מ- 8 שעות מהמועד הנקוב בכרטיס הטיסה, תיחשב טיסה זו כטיסה שבוטלה לצורך קבלת פיצוי כספי.
  • פיצוי על איחור טיסה – במידה ויש איחור בטיסה של שעתיים עד 8 שעות מהמועד הנקוב בכרטיס הטיסה ייחשב הדבר לאיחור בטיסה.
  • פיצוי על הקדמת טיסה – במידה וחברת התעופה מקדימה את מועד הטיסה ביותר מ- 5 שעות מהשעה הנקובה בכרטיס הטיסה.
  • פיצוי על שינוי בתנאים של כרטיס הטיסה – כאשר נוסע מועבר ממחלקה אחת למחלקה אחרת, שונה מזו אשר רכש עבורה את כרטיס הטיסה.
  • פיצוי על פספוס טיסה – במידה ויש איחור בטיסת קונקשיין, הנוסע זכאי לקבל פיצוי על פספוס טיסת ההמשך שלו.

מהם סוגי ההטבות שיקבל לנוסע?

חוק שירותי תעופה או חוק התעופה האירופי (EC 261 Regulation) קובע סוגים שונים של הטבות ופיצויי לנוסעים, כל אחד על פי המצב אליו נקלע.

אלו ההטבות שעומדות לזכות הנוסע:

  • שירותי סיוע בשדה – מזון ומשקאות, שירותי תקשורת (2 שיחות טלפון, שירות של פקס או מייל), אירוח בבית מלון כולל הסעות הלוך וחזור במידת הצורך. מקובל בתור פיצוי על איחור בטיסה.
  • ביטול עסקה והשבת תמורה – החזרת הסכום ששולם עבור כרטיס הטיסה כולל אגרות, היטלים, מיסים ותשלומי חובה נוספים אם היו כאלו (ישולם עד 21 ימים מקבלת הפניה בכתב).
  • כרטיס טיסה חלופי – עזרה באיתור טיסה חלופית לנוסע כולל כרטיס הטיסה עצמו. במקרים בהם הטסה עצמה נחשבת למבוטלת או בתור פיצוי על עיכוב בטיסה שהוא לאורך זמן ממושך.
  • פיצוי כספי של עד 3,080 ₪ ובחוק האירופאי עד €600.

חשוב לציין שכל מקרה לגופו ולזכות חברות התעופה יש סעיפים מקלים למקרים כאלו ואחרים (כח עליון וכו’) ואת כל המידע במקרה שנתקלתם בבעיה שכזאת תוכלו לקבל בשדה התעופה עצמו בדלפק חברת התעופה או דלפק ספציפי המיועד לכך מטעמה.

עוד מהבלוג של 247taxi

מוניות 24/7 לנתב"ג - שירות מקצועי, אדיב ומהיר

מוניות 24/7 לנתב"ג מעניקה שירותי הסעה ללקוחות ישראליים ותיירים משדה התעופה בן גוריון לכל מקום בארץ. כל נהגי מוניות 24/7 מצויידים ב – GPS משוכללים ומערכות תקשורת כך שיוכלו ללוות...

תגובות

פורסם לפני 3 years

פריצת כספות רק על ידי מנעולן מוסמך – קובי מנעולנים

המטרה העיקרית של הכספת היא להגן על הפריטים החשובים, היקרים והרגישים ביותר. לעיתים קרובות, ניתן למצוא בכספות פריטים כמו תכשיטים, מסמכים, כלי נשק וכדומה. קובי מנעולנים יכולים לספק שירותי פריצה, התקנה ומכירה של כספות מכל...

תגובות

פורסם לפני 3 years

ציוד היקפי למחשבים בחיפה

רוצה לרכוש ציוד היקפי לרשת המחשוב העסקית שלך? צריך ציוד רלוונטי לבית? – ב – PCTIP תוכל לרכוש ציוד היקפי למחשב אשר כולל שירות מלא של טכנאי מחשבים עד הבית בחיפה. PCTIP היא...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה