הבלוג של 1meyrav2

בדים מדברים-הבלוג

יוצרת, כותבת ואוהבת. נמצאת בחלק הטוב של החיים, פנויה ליזום ליצור ולהגשים חלומות.. משלבת את אהבת העיצוב התפירה והבדים עם אהבת הכתיבה והסיפור, יחד עם הוראה אישית,מתקנת ובונה לתלמידי תיכון, בעיקר בהיסטוריה,שהיא תחום הדעת... +עוד

יוצרת, כותבת ואוהבת. נמצאת בחלק הטוב של החיים, פנויה ליזום ליצור ולהגשים חלומות.. משלבת את אהבת העיצוב התפירה והבדים עם אהבת הכתיבה והסיפור, יחד עם הוראה אישית,מתקנת ובונה לתלמידי תיכון, בעיקר בהיסטוריה,שהיא תחום הדעת והעניין שלי. ובין לבין רעיה ,אם לשלושה , וסבתא לים. וחיה במושב נהלל, שהוא ביתי.

עדכונים:

פוסטים: 67

עוקבים: 3

החל מאוגוסט 2017

הפוסט השני, והשבוע על מנהג יפה שהיה נהוג בנהלל, שחוגגת היום 96 שנה לייסודה, קנייה משותפת של מתנת חתונה מהציבור כולו לנישאים החדשים.

30/08/2017

וכך, עבר חלף לו שבוע , והנה, השני.
קשה היה שלא להבחין בשבוע המרגש שעבר עלי, פתיחת הבלוג והתגובות היתה רק חלק ממנו.
חגגתי 58, וכן יום נישואים, 35 שנים. כן, באותו יום ממש, צירוף שהיו שנים שחשבתי שאין טוב ממנו, והיו שנים שחשבתי שזו טיפשות גדולה, אבל הוא נולד בעיקר מתוך התחשבות של ילדים בני 23 בלחצים של בני משפחה אחרים.
IMG-20170824-WA0025
אז ה- 35 שנה, זה מספר שגורם גם לי לקחת צעד קטן לאחור, ולחפש את הזוג הבא בימים שחוגג , וקצת לא להבין, שזה אנחנו.
כשיצאנו מההופעה בקיסריה, כטוב ליבנו הצעיר בעצמנו, עם הילדים סביבנו, בא לנו להצטלם, מין פראפרזה על תמונת חתונה של זוגות על רקע השקיעה בחוף (מה שמעולם לא עשינו, אם מישהו תהה) הבנות צילמו. יצא מצחיק לאללה. אני לא אשתף את התמונה, אבל אשתף בעוד עיקרון של הבלוג הזה. הבלוג הוא שלי, אני מספרת על עצמי. משפחתי האהובה היא החלק המשמעותי בחיי, אבל הם לא “אשמים” שבא לי לכתוב….
נסענו כולם הביתה, ולקראת צהרי המחר, נערכנו בעצלתיים מנומנמים לאירוע המרכזי של החגיגות, בלי שמלות חגיגיות, בבגדי בית נוחים ומרווחים, אבל בשולחן השקענו, והנה מתחיל הסיפור המרכזי, שמשלב אהבות רבות שלי על שולחן הבראנץ’ של החגיגות.

הסרוויז על המפה. ארוחה חגיגית

הסרוויז על המפה. ארוחה חגיגית

על השולחן נפרשה מפה שתפרתי מבד שקניתי באחת מקניות הבדים שלי (גם על זה עוד אכתוב) והושם הסרוויז החגיגי.וכאן אני משלבת אהבה נוספת, והיא אהבתי לנהלל, שחוגגת בח’ אלול, שזה היום 96 שנים,(וגם על זה עוד אכתוב ואכתוב)

נהלל-הצלמת האמנית מרינה פורמן לוי

נהלל- צלמת החקלאות -מרינה פורמן לוי

הפעם כותבת על מקורו של הסרוויז. אז “אצלנו בנהלל” היה פעם מנהג מקסים, כאשר זוגות נישאו, הכפר כולו הוזמן בהזמנה יפה ומעוצבת על “לוח המודעות” לחתונה. אבל ההודעה האמיתית היתה אצלנו בשכונה בדמותה של רות רכלבסקי ז”ל (רות שמחוני-שגם עליה עוד אכתוב באהבה).רות היתה אוספת הכספים השכונתית, וגם אחראית ומתאמת צוות האוספות של “כל נהלל”. היא היתה דופקת על הדלת ונכנסת בשעת אחר הצהרים, עם שקית ניילון קטנה עם מחברת ועט, מתיישבת על יד השולחן, ואומרת לאמי “יש לנו כמה חתונות הקיץ”, ומיד מונה את כל המתעתדים להינשא. וככה היינו יודעות מהן החתונות הצפויות. אמא ז”ל היתה מוציאה מהארנק סכום של עשר לירות, או שקל…לכל חתונה וחתונה, ורות היתה רושמת. הכסף מהשקית, התווסף לכסף שנאסף בכל השכונות האחרות של הכפר, והזוג היה נשלח אחר כבוד, לבחור ב”קלאס” בטבעון את המתנות מהכפר.

כשאני חושבת על זה עכשיו, נראה לי שבנהלל המציאו את ה WEDDING LIST (הגיוני, לא?) אז בחרנו סירי נירוסטה של “סולתם”, סכום, וסט אוכל חגיגי, אבל ממש, סט “הנשיא” של נעמן.
צוות האוספות בפיקודה של רות (נו..פלא שהנכד שלה,עמיקם, הוא מפקד חיל אויר החדש), היה מתאם הגעה ערב לפני החתונה,ברוב טקס וכוונה היו מתיישבות האוספות. בדרך כלל היה זה בחצר, תוך כדי ארגון והכנת השטח לחגיגה הגדולה עצמה. במושגים של היום, הייתי אומרת שזה ממש היה “פרומו לחתונה”, מתכבדות, משוחחות, ומעניקות את חבילות השי הלא רשמי, אבל המאוד חם מכל חברי הכפר. מהכפר היינו מקבלים את “ספר נהלל” (או ליתר דיוק “ספר היובל”), אבל גם זה לבלוג אחר…
רות כבר איננה, לדעתי גם רבות מהאוספות האחרות. המנהג נמוג ונעלם במעבר בין הדור השלישי לרביעי. החתונות גם הן כבר לא אותו דבר (גם אנחנו..)”נעמן “מזמן כבר לא מייצרים, אבל הסט ואתו הזיכרון המתוק נשאר!
ו..את מה שלא נשאר, השלמתי לא מזמן ב”ג’רג’ סייל” ב”חצר האחורית” בציפורי, כשפתאום ראיתי את הסט החגיגי שלי מפאר שולחן תצוגה. אבל זה כברלבלוג אחר.
IMG-20170421-WA0010

עוד מהבלוג של 1meyrav2

תצוגה מקדימה

No Pay! No Pipi נו פיי! נו פיפי!

אחד הדברים שאומרים לי שוב ושוב מאז שפתחתי את הבלוג, זה שאני לוקחת את הדברים שכולם חווים, ופשוט מספרת אותם. אז הפעם, משהו מיוחד לכבוד פורים. ראשית ו"נהפוך הוא", במקום לצלם לכם ילדים שלובשים כל מיני תחפושות, אני דווקא מתייחסת...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

עיר מקלט (סיפור ליום כיפור)

כשיום כיפור מתקרב, מתחילים להרגיש את זה באוויר. זה מתחיל קצת לפני ראש השנה, אבל כשמסתיים החג, זה פתאום שם. לפעמים מבט חטוף בטלוויזיה מגביר את זה.  ואומר בדרכו : הנה, עברה עוד שנה מיום הכיפורים ההוא. היתה לי שכנה אהובה וקרובה...

תצוגה מקדימה

איך לא עשיתי את מבחן ה"סקר" למרות שהייתי ממש מוכנה. או -סיפור לתלמידים, עם מוסר השכל.

   אם לא ידעתם, אני מספרת לכם שאני מורה להיסטוריה ,הרבה שנים לימדתי בבית הספר, ועכשיו מלמדת באופן פרטי.  וגם מאמינה שדברים לא מתרחשים סתם. נורא רציתי לכתוב משהו מיוחד לתחילת שנת הלימודים. משהו שישלב גם את חווית היום...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה