הבלוג של עצה בעיצוב

עצה בעיצוב

כל מה שמעוצב יפה מעניין אותי. פרטים קטנים, רהיטים, חדרים... והארץ שלנו מספקת לי אין ספור מקורות השראה. לכן אני עוסקת בעיצוב פנים. עיצוב ישראלי עכשיווי. www.danna.co.il

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מאוגוסט 2014

תאורת מטבח עבור מטבח בעיצוב ישראלי עכשווי. תאורת שטיפה בתקרה וגופי תאורה מבטון כתאורת עבודה מעל הדלפק

מה החדר הכי חשוב בבית? בעיני המטבח. בעצם הוא כבר לא חדר. הוא יחידה בלתי נפרדת מהסלון ופינת האוכל ומשמש, לא רק לבישול, אלא גם לאירוח ולבילוי בשעות הפנאי. לא סתם אנחנו משקיעים המון בתכנון ועיצוב שלו שיהיה נוח, יעיל ובעיקר שיראה יפה. אולם לא פחות חשוב מתכנון הארונות הוא תכנון התאורה. ערך עיצובי ופונקציונלי רב יש לאור שאנו רוצים שיהיה במטבח ולכן חשוב לשים על כך דגש כבר בשלב התכנוני.

תאורת כללית: זו התאורה המרכזית של המטבח שתשתוף את כל החדר באור. לרוב תהיה צמודה לתקרה במרכז החדר כך שתזרוק אור אחיד על כל החלל. לרוב הערך העיצובי שלה יחסית נמוך ועיקר השימוש שלה הוא פונקציונלי בלבד. כמובן שישנם מקרים שבהם ניתן לשים גוף תאורה גדול ומרשים אולם לרוב צריך לשמש לאותה מטרה שהוזכרה קודם. בבתים עם גובה תקרה סטנדרטי אמליץ שזו תהיה תאורה צמודת תקרה כך שלא תבלוט מדי, עם נורות מסוג פלורסנט שאינן יוצרת צל.

תאורת עבודה: כשמה כן היא. תאורה שנועדה לעזור לנו בעבודה במטבח. לכן תהיה ממוקמת מעל משטחי העבודה: מעל הכיריים, מעל הכיור ומעל המשטח שבין הכיריים לכיור, שהוא למעשה האזור שבו מתבצעות רוב פעולות ההכנה לקראת הבישול. לרוב זו תהיה תאורה חזקה וממוקדת כך שתוכל להאיר בעוצמה את קרש החיתוך ואת התוכן של הסירים. ספוטים שקועים בגבס הם אחת הדוגמאות הנפוצות לסוג זה של תאורה. במידה ואין הנמכות גבס פתרון אחר יהיה פס תאורה, כדוגמת פס צבירה, ועליו ספוטים שמכוונים לאזורים השונים. גם פס לדים מתחת לארונות עליוניים יעירו את משטחי העבודה באופן הרצוי.
מכיוון שהמטבח הוא גם חדר אירוח ופנאי, רצוי להתקין תאורת עבודה גם מעלהשולחן או האי. גם שם תאורה ממוקדת תאיר את האוכל או העיתון.
תאורת עבודה יכולה להופיע גם במקומות פחות בולטים כמו למשל בתוך ארון פינתי עם תריס שלרוב מאכלס ומסתיר את המכשירים החשמליים.

תאורה מעוצבת: קיימת במידה ויש דבר מיוחד שנרצה להאיר ולהעיר. למשל, כלים יפים בתוך וטרינה. תאורה קירית שמדגישה תמונה יפה, או תאורה שמכוונת למדף עם אורנמנטים מיוחדים וכו. הערך כאן הוא עיצובי לגמרי ומוסיף רבות למטבח.

תכנון נכון של תאורה במטבח יסייע ביעילותו לא פחות מאשר התכנון עצמו של הארונות ואזורי הפעילות. חשוב להקפיד ולתכנן אותה בד בבד עם התכנון הכללי של המטבח ולוודא שאכן עונה על כל הפונקציות השונות שנדרשות.

בישול נעים

עוד מהבלוג של עצה בעיצוב

תצוגה מקדימה

הטרמינל לעיצוב - יצירה ישראלית

כמעצבת פנים אני כל הזמן מחפשת לקשט את הבתים שלי ביצירות חדשות ומעניינות - ורצוי של יוצרים ישראלים. בתי הספר הגבוהים לעיצוב מפיקים מדי שנה מעצבים מאוד מוכשרים ואני תמיד שמחה להכיר אותם. כמוני חשבו בעמותה "לצאת מהקופסא"...

תצוגה מקדימה

יוצרים ישראלים - 3 חנויות ביפו

לשוק הפשפשים ביפו הולכים כדי למצוא מציאות. ענתיק’ס, וינטאג’ ריהוט ועכשיו גם עיצוב ישראלי. מעבר למה שאנחנו מכירים ומזהים כל כך עם השוק, ניתן למצוא בו גם עיצוב מוצר ישראלי. הנה שלוש חנויות שכדאי להכיר, לבקר ולפרגן ליוצרים...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

עצה בעיצוב...

שנים שאני אוהבת לשתף אנשים בחוויות שלי. פעם זה היה בנושאי ריצה, עכשיו זה בנושאי עיצוב. מה שהיה פעם תחביב הפך עכשיו למקצוע. לפעמים צריך להעיז לחלום ולהפוך את החלום למציאות. אחרי שנים (כמעט 20!) בהם הייתי בתחום אחר לגמרי...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה