הבלוג של 099webseo

099wesseo

חברה לשיווק באינטרנט

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מאוקטובר 2014

בשנים האחרונות רמת המודעות לתחום של הפרעות קשב וריכוז נמצאת בעלייה מתמדת. עם זאת, לפי סקרים שבוצעו לאחרונה נראה כי עדיין מדובר על תחום שרבים בקרב הציבור הרחב לא מבינים לעומק באופן מלא. במאמר שלפניכם ננסה לעשות מעט סדר בדברים ולהסביר באופן תמציתי את המהות של הפרעות קשב וריכוז.

אז מה זה בדיוק הפרעות קשב וריכוז?

הפרעות קשב וריכוז, או בשמן המקצועי “הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות”, הן הפרעות ממשפחת ההפרעות הנוירו התפתחותיות. התסמינים המרכזיים שלהן כוללים פעלתנות יתר, קשיי ריכוז, קשיי קשב ואימפולסיביות. הפרעות קשב וריכוז הן הפרעות שכיחות מאוד כשההערכות נעות בין שכיחות של חמישה לשכיחות של עשרה אחוזים באוכלוסייה הכללית.

הפרעות קשב וריכוז מתפתחות במהלך חמש השנים הראשונות לחיים ובניגוד להפרעות אחרות ממשפחה זו, הפרעות קשב וריכוז לא דועכות מאליהן בגיל מסוים. הפרעות קשב וריכוז יכולות לפגוע בכל אחד מתחומי החיים ולהשפיע על האדם במגוון רחב של אספקטים. כך למשל הפרעות קשב וריכוז יכולות להקשות על הלוקים בהן לשמור על מקום עבודה למשך שנים רבות, לחבל ביכולת של האדם ליצור קשרים רומנטיים יציבים, להקשות על האדם בכל הקשור ליכולות האקדמיות שלו ועוד.

האם ניתן לטפל בהפרעות קשב וריכוז?

אמנם הפרעות קשב וריכוז לא חולפות או נעלמות במהלך החיים, אך בעזרת אבחון מקצועי, אפיון מדויק של ההפרעות מהן סובל המטופל באופן ספציפי ונקיטה בגישה טיפולית ממוקדת, בהחלט ניתן למתן את מידת החומרה של ההפרעות וכן ניתן לתעל את הקשיים מהם סובל המטופל לאפיקים חיוביים.

כיום ניתן למצוא לא מעט אנשים עם הפרעות קשב וריכוז שממלאים תפקידים בכירים בכל תחומי המדע, התעשייה והיצירה וכן ניתן לראות לא מעט אנשים שמתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז שזכו לתהילת עולם למרות, ויש שיאמרו אף בזכות, אותן הפרעות קשב וריכוז.

כיום ידוע שעל ידי טיפול מתאים ניתן להוציא מעז מתוק אך על מנת לתעל את ההפרעות לאפיקים חיוביים ומועילים חשוב מאוד בראש ובראשונה לגשת לאבחון מקצועי, לאפיין במדויק את ההפרעות מהן סובל הנבדק ולבנות תכנית טיפול רב מקצועית שמתאימה במיוחד עבורו.

המאמר פורסם בשיתוף קשר קלינק – מרפאה לטיפול של בעיות קשב וריכוז

עוד מהבלוג של 099webseo

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה