הבלוג של יפית לוי

יפית לוי

שחקנית ומחזאית בוגרת לימודי תיאטרון פיזי ב"תיאטרון הגוף" בוגרת החוג לתיאטרון-אוניברסיטת ת"א ולימודי מחזאות בתיאטרון בית לסין.

עדכונים:

פוסטים: 29

החל מדצמבר 2013

_MG_9678_photography by din aharoni

מתקן 27- אמנות תחת השגחה- פרפורמנס 

תחילת האירוע מתקיים ברחבה מול בית העיר בתל אביב, ברחבה הפסטורלית הקהל נאסף לאט לאט, גם אנשים שעברו סתם במקרה, שכנים שגרים במקום ויצאו לסיבוב עם הכלב או סתם עמדו וצפו ממרפסת ביתם.

אתם בטח שואלים- מה קורה שם ברחבה?

ברחבה נערך טקס הקראת שמות, בו מחלקים את הכרטיסים למופע, שמות הקהל נקראים בצעקות  ע”י כמה דמויות מוקצנות, כמו הקראת שמות בטיול שנתי לפני העלייה לאוטובוס ולרגעים כמו רשימת שינדלר. לאחר מכן, דמות נשית, עולה על מרפסת בית העיר ושרה לקהל מחרוזת שירים ארצישראלית, פניה מושחרות ולבושה גרנדיוזי, שמלת ארויוזיון זהובה ונוצצת, שטיח נמר על הכתף, ועיניים שנעוצות חזק בתוך עיניי הקהל. מי שציפה לערב שירה נחמד, קצת התאכזב, כי מחרוזת השירים הייתה משובשת כמובן, כמו המציאות הארצישראלית שלנו.

בתוך בית העיר, הקהל נפגש עם אמנים שונים ומשונים, שנעים וחיים בתוך מיצגים מטורפים לחלוטין, מעוררי בחילה, גאווה, תשוקה, סלידה, כאב וצחוק.

חופש הביטוי נותן בעיטות במקומות הרגישים ביותר לכל ישראלי- רצח רבין, שחיתויות, בצע כסף, עוני, מלחמה, דם, דור ה- X , ופיל גדול ולבן באמצע החדר, באמת היה פיל גדול באמצע החלל.

מתקן 27- הוא חוויה רב חושית שאליה חייבים ללכת בראש פתוח ולהכיל, להתנסות, לקחת חלק, להקשיב וגם אם לא מבינים בהתחלה מה ה”מטורפים” האלה רוצים להגיד, מבינים אחר כך, שמתקן 27 הוא מיקרוקוסמוס לחיים שלנו בארצנו הקטנטונת.

אז מי המטורף פה ?

לכו לראות!

מתקן 27 מציע תרחיש מעצר בתנאים מיטיבים לאמנים רדיקליים
מתקן 27 מתיר הצגה של אמנות משחיתה ומסיתה בחלל מבודד ומאובטח
מתקן 27 מאפשר לאמנים האסורים להחזיר לקופת המדינה את כספי התמיכה שקיבלו
מתקן 27 משמש כמתקן טיהור והתפלה אמנותית
מתקן 27 מיישר קו אמנותי עכשווי עם הקו המדיני העכשווי
מתקן 27 פתוח למבקרים תחת השגחה מידי יום שלישי בין השעות 20:30 ועד 21:40, בין התאריכים: 22.12.15 – 8.3.16
מתקן 27 מאכלס 15 אמנים המציגים עבודות פרפורמנס, מיצב, מיצג ואמנות פלסטית.

 האמנים המשתתפים זומנו על ידי עידית הרמן ואריאל ברונז, יוצרי מתקן 27, תחת פיקוחו של הממסד, בשל היותם אמנים החותרים תחת ערכי היסוד של מדינה יהודית-דמוקרטית ולפיכך נחשבים למסיתים.

האמנים ישהו “במתקן הכליאה” שלושה חודשים, במהלכם תינתן להם ההזדמנות להחזיר את כספי התמיכה שקיבלו בשנות פועלם מהמדינה. במידה ולא יצליחו לגייס את מלוא הסכום בזמן הנדרש, יועמדו לדין פלילי על מעילה בכספי הציבור, הסתה והוצאת לשון הרע.

על האמנים להמציא מוצרים ויצירות אשר יוצעו למכירה לקהל המבקרים, ודרך כך להחזיר את החוב.

מחוץ לשעות הביקורים מתקן 27 משמש כמוזיאון המאפשר הצצה לתנאי המחייה והעבודה של האמנים השוהים במתקן.

  עיצוב תלבושות: עידית הרמן, ענת מרטקוביץ’, סבטלנה ליבשיץ

טקסטים: אריאל ברונז
צילום: דניאל פייקס
גרפיקה: מתן שליטא
הפקה: זויה ברונשטיין

 אוצרת ראשית ומנהלת מתחם ביאליק: איילת ביתן שלונסקי

ייעוץ אמנותי: קלודט זורע

צוות אוצרות והפקה בית העיר: סיון לוסטגרטן ושירה גרנית

צילום: דין אהרוני

 מופעי הפרפורמנס יתקיימו מידי יום שלישי בשעה 20:30 בין התאריכים 22 בדצמבר ועד ה-12 במרץ. הכניסה למופעי הפרפורמנס בהזמנת כרטיסים מראש דרך קופות תיאטרון קליפה או קופות מתחם ביאליק. להזמנות דרך תיאטרון קליפה: http://www.clipa.co.il/ או בטלפון: 03-6399090 / 03-6879219

להזמנות דרך בית העיר – מתחם ביאליק: 03-7240311
מחיר כרטיס: 70 ₪.

 בשאר ימות השבוע תוצג תערוכה של יצירות האמנים. עלות הכניסה לתערוכה כעלות ביקור במוזיאון: 20 ₪ (הנחות לילדים, גמלאים, חיילים וסטודנטים). התשלום מתבצע בכניסה למוזיאון.

 שעות פעילות המוזיאון:

ימים ב’-ה’:  09:00-17:00
יום ו’, ש’ וחגים: 10:00-14:00
יום א’: סגור

 

עוד מהבלוג של יפית לוי

שמש שקרנית

בוקר, סמטה שקטה בלב העיר המשוגעת הזאת. אני צועדת לכיוון הטוסטוס שלי, אחרי עוד אודישן להצגה. משקפיי שמש על העיניים הטרודות שלי, שמש שקרנית. הרכב הלבן שחונה מולי מניע, רעש המנוע חודר ומפריע למחשבות שלי, אני שולחת לעברו מבט...