הבלוג של Tally Kagan Balson טלי בלסון כגן

מאמנת ומאבחנת רגשית מוסמכת ע"י לשכת המאמנים. יזמית ומקדמת אג'נדות חברתיות. מרצה בתחומי הורות לילדים עם צרכים מיוחדים ומדברת בשם עידן בני להעלאת המודעות. צלמת.

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מינואר 2019

ברגע שעידן אובחן כאוטיסט נגשה אלינו דבי מצוות המאבחנים ואמרה את המשפט הזה שהפך למגדל האור שלנו, כשסטינו מהדרך והיו לנו סיבות רבות וטובות תמיד היה חישוב מסלול מחדש לכיוונו וככה צלחנו.

18/01/2019

כשעידן נולד החגיגה הייתה גדולה. ילד שני אחרי עדי הבכורה שלנו שהייתה אז בת 3, ילדת מתנה . חיים, בעלי, היה בן 31 ואני בת 29, הורים מאושרים לשניים והכל היה כבחלום.

עידן אמנם נשאר בבית חולים עשרה ימים בגלל צהבת, ואני הייתי בלחץ שלא יחליפו לנו בטעות את הילד. לאחר ששוחררתי מבית החולים נסעתי אליו 3 פעמים ביום לשאוב עבורו חלב ולוודא שהוא עוד שם ולא הוחלף.

עם עדי הבכורה שלנו

עם עדי הבכורה שלנו

ההתפתחות של עידן הייתה רגילה, ממש לפי הספר. עידן התחיל לדבר ואמר “אמא”, “אבא”, “אור” ועוד מילים בסיסיות,עד שבגיל שנה וחצי בערך כל מה שעידן השיג מבחינת השפה נעלם,פשוט נמחק ונעלם.

התחלנו עם עידן שרשרת של בדיקות ואבחונים, “סרט” שלא הבנו איך נכנסנו אליו ואיך נצא ממנו. חודשים לגמרי לא פשוטים, בלשון המעטה, תוך כדי שיחות נפש עם אלוהים.

את בוקר קבלת תוצאות האבחון לא נשכח לעולם. סביב השולחן ישב הפרופסור עם הצוות ואנחנו בקצה השני של השולחן. זוג הורים מבוהלים ששומעים שהבדיקות העלו שעידן המקסים שלנו אוטיסט, שהוא לא ידבר יותר. וזהו זה, שנהיה לנו ילד אחר!

עידן שלנו

עידן שלנו

הורים צעירים בתחילת ה-30 שלא מבינים איך ומה ולמה? מה זה אומר? מה קרה פתאום? מה הולך להיות? הרגשנו שהקרקע נשמטת תחת רגלינו.

יצאנו החוצה המומים. ניגשה אלינו דבי הפסיכולוגית מהצוות המאבחן, שלצערי אינני זוכרת את שם משפחתה, חיבקה אותנו ואמרה: “תשמרו על הזוגיות שלכם, אתם  בטח לא מבינים כרגע למה שאני מתכוונת, אבל בבקשה תשמרו” .

וזה מה שעשינו חיים ואני. דבי כנראה לא יודעת איך המשפט ההוא שלה אז, לפני 29 שנים מוביל אותנו כזוג לאורך כל הדרך. דרך לא פשוטה ומאתגרת עם ילד מיוחד, דרך שלפעמים הצלחנו בה יותר ולפעמים פחות, אבל זה המוטו.  הצלחנו תמיד כשתפקדנו כצוות, ביחד, יד ביד. אם אחד נשבר השני לוקח פיקוד והפוך.

כולנו מנצחים יד ביד לאורך כל הדרך

כולנו מנצחים יד ביד לאורך כל הדרך

המוטו ב שלנו: “אחד בשביל כולם, כולם בשביל אחד” וזה עובד. זו השיטה וזה הפתרון, אתה אף פעם לא לבד במערכה. זה נכון אצלנו בבית, עם הבנות ועם המשפחה המורחבת.

 אני מאמנת רגשית, מעבירה תהליכים מרגשים גם עם משפחות לילדים מיוחדים. בין המתאמנים שלי ישנן אמהות של, סבתות של, אחים של ילדים מיוחדים. להם אני מעניקה, מעבר לכלים מקצועיים ,גם מניסיוני האישי: איך להתעצם, לשמור על העצמי, על הזוגיות, השפיות ושלמות המשפחה לצעירים. ולבוגרים יותר לעבד את מה שעברו, איפה הם היום ומה הלאה.

אני טלי בלסון כגן, מאמנת רגשית וכאן עבורכם ללוות אתכם יד ביד.
 

 

 

עוד מהבלוג של Tally Kagan Balson טלי בלסון כגן

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 months
תצוגה מקדימה

מאז המצלמה של סבא סשה

עוד כילדה קטנה התחיל הרומן שלי עם המצלמה. אהבתי כל מה שקשור לצילום. כשהייתי בת חמש, היינו בשליחות בניירובי. לאבי הייתה מסרטה מדהימה שהוא לא הרשה לי לצלם איתה. ערב אחד הורי יצאו והשאירו אותי עם בייביסיטר. כמובן שזו הייתה...

תגובות

פורסם לפני 3 months
תצוגה מקדימה

"ידעו כולם מוח בי עוצמתי, ידברו בגובה העיניים"

ב- 23 בספטמבר 2014, ראש השנה. עידן ,ילד יפה, בוגר, מקסים וחכם מקליד באייפד שתי מילים: "שנת אפשרויות". זו הפעם הראשונה שאנחנו מבינים שעידן ממש ממש מבין. זו הפעם הראשונה שאנחנו מבינים, שהוא יודע לכתוב. זאת הפעם הראשונה ב-26...

תגובות

פורסם לפני 3 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה