הבלוג של Tally Kagan Balson טלי בלסון כגן

מאמנת ומאבחנת רגשית מוסמכת ע"י לשכת המאמנים. יזמית ומקדמת אג'נדות חברתיות. מרצה בתחומי הורות לילדים עם צרכים מיוחדים ומדברת בשם עידן בני להעלאת המודעות. צלמת.

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מינואר 2019

“אם אתה חולם את זה, אתה יכול לעשות את זה” אמר וולט דיסני, זהו המשפט שלפיו אני מתנהלת כמי שחולמת ועושה. כאמא לילד מיוחד במיוחד, עידן, אחד מחלומותי הוא להעניק במה בתוכנית טלוויזיה שתוקדש לשונים ולמיוחדים בחברה, למשפחות שמתמודדות, לסיפורים מעוררי ההשראה והכוח לשנות

10/02/2019

כשעורי בית בפרויקט המשותף של דיגיטליות בעסקים ולאומי עסקים וכמובן סלונה, התבקשנו לכתוב ולשתף על החלום שלנו.

ואני אשת חלומות מובהקת,חולמת ומבצעת. פעם, בצעירותי, היה לי נדמה שכל מה שאני רוצה יקרה כאן ועכשיו, בעצם, אם אפשר אתמול. שהדברים יקרו מהר ובקצב שלי. והיום ממרומי גילי, אני מבינה שהכול בסדר, לכל דבר יש את זמן ההבשלה שלו, שעלי לכבד את הזמן וגם ליהנות מהתהליך ומהדרך. אני תמיד נדהמת איך הכל קורם עור וגידים, ומחלום ומפנטזיה זה פשוט נהיה. למדתי שחשוב לחלום, לחלום ולכוון הכי גבוה שאפשר-בלי לפחד. מקסימום החלום לא יתגשם, ואם הוא לא התגשם אז כנראה זה לא היה צריך להיות. נושמים עמוק וממשיכים הלאה.

וישנן גם הפתעות משמחות בחיים. אני מתכוונת להפתעות הטובות, שעליהן לא חלמנו והן מגיעות פתאום, מפתיעות, מרגשות, מחממות את ליבנו ומציפות אותנו באושר גדול. הפתעה אחת שכזו התרחשה בתערוכה “יוצאים מהבועה- אוטיזם לא מה שחשבתם” שהקמתי עם אחותי, גלי וינר. בעודי עומדת על הבמה ונושאת דברים בשמי ובשם עידן שלי, הוא פתאום עלה לבמה. עלה לכמה רגעים קטנים, עמד לידי מרוגש והאזין לקול מחיאות הכפיים של הקהל הרב שמילא את תאטרון רמת גן. ואני בקושי הצלחתי לעצור את הדמעות.

עידן עומד איתי על במה אחת ואפילו לשתי דקות, על זה באמת לא חלמתי

עידן עומד איתי על במה אחת, על זה באמת לא חלמתי

צילום מיכל חומש

ובחזרה לשעורי הבית, מבין החלומות שנמצאים אצלי על הכוונת בולט אחד: תוכנית הטלוויזיה שהייתי רוצה להנחות. אני חולמת על תוכנית שבועית, רצוי בפריים טיים, תוכנית שתתרום לשינוי המיוחל בקבלת השונה בחברה.

את הצורך בתוכנית שכזו הבנתי לאחר השתתפותי בשתי תוכניות טלוויזיה, והפידבקים שקיבלתי. הפעם הראשונה הייתה אצל אורלי וגיא והשניה כשהתארחתי אצל קרן אן גיימן ב”בוקר בריאות”. בשתי התוכניות יחד נרשמו כ- 100,000 צפיות.

ORLY

לינק לתוכנית: https://www.facebook.com/177621142281988/videos/1886095038101248/

חשיפה שעומדת כרגע  על 82,000 צופים

לינק לתוכנית: https://www.facebook.com/1242672419/posts/10217522017662639/

התגובות לשתי ההופעות היו מדהימות ומרגשות. מעבר לעובדה שמדובר בנושא כל כך חשוב שיש לעורר מודעות סביבו, זכיתי לתגובות מחזקות רבות גם בעקבות פרסום הפוסטים על עידן, כאן בסלונה.

לינקים לשניים מהפוסטים בסלונה:
“ידעו כולם מוח בי עוצמתי, ידברו בגובה העיניים” http://saloona.co.il/0506943861/?p=3
ו”תשמרו טוב טוב על הזוגיות שלכם”http://saloona.co.il/0506943861/?p=70

CHANGE

גם הסקר של YNET שמראה שרק 11% מההורים מוכנים שילדיהם יהיו בחוג עם ילדים מיוחדים, הניע אותי לפעולה. חשוב לדבר, להכיר, להציף ולעורר מודעות לקבלת השונה בינינו. אני רוצה להיות חלק ממי שיגרום ל- 89% מההורים לחשוב אחרת, ללמד את ילדיהם שהשונה והאחר הם חלק מאיתנו, לבנות חברה בריאה וצודקת יותר.

מכאן אני חוזרת לחלום הגדול שלי: להעביר את המסר בפריים טיים- בתוכנית טלויזיה מיוחדת ושונה, מרתקת ומאתגרת. תוכנית שאנחה ובה יתארחו ילדים והורים, מבוגרים ושונים. תוכנית שסיפורי ההשראה שיוצגו בה,ישמיעו את דברי יותר מ- 330,000 משפחות מיוחדות בישראל.
תוכנית כזאת לאט ובטוח תמגר את החשש והפחד מהלא מוכר. כי שהכול פתוח וגלוי הרתיעה והחשש נמוגים והלב נפתח.
בדיוק כמו במקרה של להקת שלווה שרגשה והרטיטה לבבות רבים.

אני מאמינה שמישהו ממקבלי ההחלטות בערוצי הטלוויזיה ירים איתי את הכפפה לעשות את השינוי המיוחל.
שלכם,
טלי בלסון כגן, אמא של עידן

עוד מהבלוג של Tally Kagan Balson טלי בלסון כגן

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 months
תצוגה מקדימה

"זר לא יבין זאת" היא אמרה והפעם הבנתי בדיוק על מה היא מדברת

כשאמהות לילדים מיוחדים נפגשות, לא משנה אם הן מכירות או לא. אם הן בגילאים שונים, או ממקומות שונים, דת או לאום אחרים. דבר לא משנה. אמא זו אמא, והמכנה המשותף גדול מסך חלקיו - השיחה ביניהן קולחת כמו בין חברות ותיקות. רק מי שחווה...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

"ידעו כולם מוח בי עוצמתי, ידברו בגובה העיניים"

ב- 23 בספטמבר 2014, ראש השנה. עידן ,ילד יפה, בוגר, מקסים וחכם מקליד באייפד שתי מילים: "שנת אפשרויות". זו הפעם הראשונה שאנחנו מבינים שעידן ממש ממש מבין. זו הפעם הראשונה שאנחנו מבינים, שהוא יודע לכתוב. זאת הפעם הראשונה ב-26...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה